ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице у финалу плеј-офа након продужетка!

Кошаркашице Црвене звезда пласирале су се у финале плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије!

Црвена звезда је славила и у другом мечу против Партизана 1953 након продужетака, 71-63 (14-14, 18-17, 17-14, 9-14, 12-4) и са 2:0 у серији обезбедила финалне борбе за шампионску титулу!

Седам утакмица, седам победа! Биланс Црвене звезде ове сезоне у утакмицама против градског ривала, Партизана 1953. Тренер Драган Вуковић није могао да рачуна најбољег стрелца, Снежану Богићевић, због проблема са повредом. Боље су отвориле меч црвено-беле, тројка Мине Ђорђевић, затим вођство 7-3. Узвратила је екипа Партизана 1953 преко Орозовићке, која је постигла две тројке, да би Спикић поставила 14-14 на крају првих десет минута.

Ниједна екипа се није резултатски одвојила током првих 20 минута, чврста игра на обе стране, кош за кош, Мина Ђорђевић је погодила за 32-31, резултат којим се отишло на одмор.

Максимална предност Црвене звезде износила је девет поена, тројком Марије Прље и поенима Јелене Јовановић са пенала у 27.минуту (48-39). Партизан 1953 је успео асистенцијама Живадиновић, која је била расположена у дуелима против Црвене звезде, да смањи минус и да у последњих десет минута уђе са пет поена минуса, 45-50.

Невероватна серија црно-белих 17-0 довела је домаће на праг победе и мајсторице. Имале су црно-беле 59-50 три минута пре краја меча. Црвена звезда није постигла кош пуних осам минута, колико је прошло од поена Мине Ђорђевић до њене тројке која је покренула црвено-беле. Карактер екипе Драгана Вуковића, који су потврдили много ове сезоне, показао се и у одлучујућим тренуцима на Новом Београду. Звезда је направила серију 9-2 за два минута, изборила продужетке као шансу, а Миловановић је промашила победу Партизана у регуларном току.

У додатних пет минута, Марија Прља је преузела одговорност, постигла осам од дванаест поена свог тима за победу и финале.

Марија Прља је постигла 19 поена, Мина Ђорђевић 18. У редовима Партизана 1953, Миловановић је постигла 15 поена.

У финалу Црвена звезда ће за титулу шампиона Србије и прву дуплу круну након 13 година играти против троструког узастопног првака, екипе Радивој Кораћ.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 6 (2ск 2ас), Тешић, Прља 19 (3ск 1ас 3укл), Зукановић, А.Катанић 8 (9ск 3ас 5укл), Ћирић 2 (2ск), Наумчев 3 (3ск), Бојовић 2 (2ск), Ђорђевић 18 (10ск), Стјепановић 4 (7ск 4ас), Јовановић 7 (6ск 3ас), Мишељић 2 (2ск). Тренер: Драган Вуковић.