ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Победа Звезде у узбудљивој првој утакмици плеј-офа

Одбојкашице Црвене звезде и МД Зрењанина одиграле су добру утакмицу у хали на Бањици у оквиру четвртфинала плеј-офа домаћег првенства. Црвено-беле су славиле после 97 минута игре и дошле на победу од пласмана у полуфинале – 3:1 (17:25, 26:24, 25:17, 25:19).

Гостујућа екипа боље је започела меч и повела са 1:3, али је Бојана Миленковић узвратила и донела Звезди 4:4. Поново је тим из Зрењанина направио серију и дошао до 6:9, али су сервисима Ђурићеве црвено-беле дошле до 10:10. После још два поена екипе тренера Деснице одлази се се обавезну паузу (10:12). Добар блок после предаха доноси Зрењанину максималних +4 (12:16), па је Мусулин принуђена на тајм-аут. То није дало жељени ефекат, и уследила је промена огранизатора игре (12:19) – Мила Ђорђевић је заиграла на месту техничара. Ни то није дало резултата, сви нападачи гостујуће екипе били су расположени за игру и тим из Зрењанина осваја први сет резултатом 17:25.

Црвено-беле су заиграле боље на почетку другог сета и дошле до +2 на 5:3, али су се Зрењанинке брзо вратиле и повеле са 7:8. Трнић и Миленковић тада враћају предност на Звездину страну и на технички тајм-аут одлази се при резултату 12:9. Поново је прорадио блок гошћи и он им доноси +3 на 16:19. Црвено-беле су узвратиле и изједначиле (19:19), па се ушло у неизвесну завршницу. Изабранице Мирјане Мусулин биле су смиреније и искористиле другу сет лопту за 1:1 у сетовима (26:24).

Одличан почетак трећег сета и пре свега добри сервиси донели су Звезди предност већ на старту – 5:1, а затим и 8:3. Екипа из Зрењанина покушала је да узврати, али је напад црвено-белих чувао предност и на техничком тајм-ауту резултат је 12:7. Наставио је наш тим са добром игром у свим сегментима и убрзо дошао до максималних +7 – 16:9. Предност је рутински одржавана до краја сета, који се завршава блоком Катарине Чанак за 25:17 и 2:1.

Тандем Миленковић-Стијепић сјајно је нападао почетком четвртог сета и донео Звезди 5:1, а потом и 8:2. Укључила се добрим нападима и Николина Лукић, па црвено-беле воде са 12:5 на обавезној паузи. Неколико грешака Звезде и неколико добрих напада, па блокова МД Зрењанина донели су још једно изједначење – 14:14. Поново је Ђорђевић добила шансу на месту техничара и од резултата 19:18 црвено-беле освајају шест поена наспрам само једног гошћи и стављају тачку на овај меч – 25:19, 3:1.

Поново је блистала Бојана Миленковић и са 29 поена (4ас, 3бл) била убедљиво најбољи играч утакмице. Пратиле су је Николина Лукић и Милка Стијепић са 16, односно 11 поена. У МД Зрењанину истакла се Иричанин са 17.

Друга утакмица на програму је већ у суботу од 20.00 у Зрењанину.