FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда лагано до полуфинала Купа преко Вршца

Црвена звезда се пласирала у полуфинале Купа, победом против Вршца, резултатом 99:47.

Звезда је против Вршца стекла нестварних 40 поена предности у првих 20 минута. Серијама 6:0 на самом старту утакмице, па 18:0 у финишу првог периода, за коначних 30:7, Звезда је практично решила утакмицу већ на истеку првих 10 минута, али то није било све од Радоњићеве екипе. У другом периоду су гости први постигли кош, али су до краја постигли свега још 7 поена. Црвено-бели су серијама 12:0, па 9:0, дошли до максималних +42, а на полувреме се отишло са резултатом 57:17.

Симоновић је постигао 17 поена, Митровић 8, уз по 6 скокова и асистенција, док је Гудурић постигао исто толико.

У другом полувремену гледали смо мали број поена и много грешака у првих 4-5 минута, али је након тога настављено тако где се стало у првом делу меча. Наш тим је до краја трећег периода стигао и до 49 поена предности, а у последњој четвртини, која је представљала формалност, Звезда је и ту предност увећавала, до преко 50 поена, али и коначних 99:47.

Четвртфинале Купа Радивоја Кораћа

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ВРШАЦ 99:47 (30:7, 27:10, 24:15, 18:15)

Дворана: Чаир
Гледалаца: 4 000
Судије: Глишић, Јефтовић, Арсенијевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Томпсон 12п, 6ск, Митровић 12п, 10ск, 7ас, Лазић 4, Симанић 8, Добрић 6, Симоновић 19, Ракићевић 5, Џенкинс 9, Гудурић 13, Јовић 4, Кузмић 7, Бјелица

ВРШАЦ: Павковић 3, Павловић 3, Митровић 5, Крстовић 4, Јововић, Спасојевић, Савовић 11, Димић, Јефтић 8, Минчев 2, Стојадиновић 8, Ђерић 3

ТОК МЕЧА

Звезда је агресивном игром боље отворила меч и повела са 6:0, да би до првог двоцифренoг вођства наш тим стигао већ у 8. минуту, тројком Гудурића (19:7). Гости су за шест минута постигли свега три поена, да би потом, у само једној акцији, након неспортског фаула Јовића, везали четири. Међутим, то је било све од ове екипе у првој четвртини. Симоновић се разиграо, Звезда постигла велики број поена из контри, а разлика је расла до 30:7, након серије 18:0.

Вршчани су прекинули серију Звезде од 18:0 тројком Митровића у првом нападу у другом периоду. Ипак, новом серијом од 9:0, црвено-бели су дошли надомак +30, па је Ђокић затражио тајм-аут. Ни после тога није ишло боље кошаркашима Вршца, па су постигли кош тек након 12 узастопних поена црвено-белих. И Џенкинс је подесио нишанске справе, погодио две тројке, Симоновић једну више, па је Звезда дошла до невероватних 55:15 у 18. минуту.

На полувремену, Звезда је стигла до предности од 57:17.

У најмање занимљивој, и четвртини са великим бројем грешака и изгубљених лопти, Вршац је у једном тренутку чак имао и више убачених поена, али је Звезда серијом украдених лопти и поенима из контре успела да додатно увећа предност и стигне до максималних +49.

Последња четвртина била је само формалност, а црвено-бели су стекли и невероватних 55 поена предности и дошли надомак постизања 100 поена већ у 37. минуту. Готово цео овај период на терену су провели Ракићевић, Добрић, Гудурић, Симанић и Томпсон, као и у Скопљу. Видели смо и прегршт лепих потеза, закуцавања и блокада.

НАЈАВА

Без повређених Дангубића и Волтерса, али и са неизвесношћу када је у питању наступ Милка Бјелица, који је у саставу, и поред повреде, кошаркаши Црвене звезде МТС покушаће да врате у своје витрине трофеј намењен победнику Купа Радивоја Кораћа, који су освајали три пута заредом, 2013, 2014. и 2015. године, пре него што је Мега завршила тај низ Звезде и прошле године у Нишу освојила трофеј.