ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Нова убедљива победа одбојкашица

Звездине одбојкашице одиграле су још једну добру утакмицу и забележиле седму узастопну победу у домаћем првенству! На домаћем терену савладана је екипа Футога са максималних 3:0 (25:10, 25:20, 25:15) за свега 57 минута игре. Мирјана Мусулин искористила је прилику да одмори неке играчице, па су озбиљнију минутажу добиле Ана Јакшић и Вања Букилић, које су врло добро искористиле своју шансу.

Одличним сервисима Бојане Миленковић црвено-беле су брзо повеле са 6:2. Уследило је неколико добрих напада Милке Стијепић и Звезда води са 12:5 на обавезној паузи. Наставио је наш тим да контролише игру и ствара предност, што је Мусулин искористила да на 15:7 да шансу Јакшић и Букилић уместо Ђурић и Стијепић. Тренер Футога покушао је са два тајм-аута да промени ствари, али је Букилић са чак пет ас сервиса решила питање победника првог сета – 25:10, 1:0.

Гостујућа екипа много боље је почела други период игре и повела са 2:5. Црвено-беле су поенима из напада успеле да изједначе на 6:6, а на техничком тајм-ауту имају два поена више – 12:10. Звезда је држала висок ниво игре, а још једном су сјајни сервиси Миленковићеве донели тиму велику предност – 17:11. Прилику у овом сету добила је и Тамара Радмиловић, средњи блокер, и црвено-беле долазе до чак осам сет лопти. Футог је тада освојио четири узастопна поена, али Звезда није дозволила драму и дуплира предност – 2:0, 25:20.

Пробудила се Николина Лукић и донела свом тиму 5:3 па 7:4 на почетку трећег сета. Футог се вратио и изједначио на 8:8, али су црвено-беле поново повеле до техничког тајм-аута- 12:9. Апсолутно је све зависило од Звезде, која није испуштала предност, па је тренер Спасојевић принуђен на велики број измена и тајм-аута (15:10, 18:11). Шансу до краја добиле су и Ања Ашоња и Дејана Лекић, а Ана Јакшић ас сервисом ставља тачку на овај меч – 25:15, 3:0.

Најефикаснија била је Вања Букилић са 14 поена (пет са сервиса), док је Бојана Миленковић додала 11 (такође пет са сервис линије). У гостујућој екипи нико није забележио више од пет поена.

у следећем колу наше одбојкашице путују у Ужице, где их чека меч против екипе Јединства.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ФУТОГ 3:0 (25:10, 25:20, 25:15)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Милан Милошевић и Предраг Баланџић. Трајање меча: 57 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 9, Чанак 9, Јакшић, Ђурић, Вукомановић (либеро), Радмиловић 1, Миленковић 14, Букилић 9, Стијепић 6, Ашоња, Лукић 11, Лекић. Тренер: Мирјана Мусулин.
ФУТОГ: Нешић 2, Михајловић 3, Рељић 4, Радуловић 2, Панић 2, Љубичић 2, Гемовић (либеро), Савић, Спасенић (либеро), Дробац 5, Калман 1, Видовић. Тренер: Спасоје Милићевић.