ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Спартаку сет, Звезди шеста узастопна победа!

Одбојкашице Црвене звезде настављају са одличним партијама и победама! На гостовању у Суботици савладан је НИС Спартак – 1:3 (20:25, 25:22, 21:25, 17:25) за 96 минута игре. Ово је четврта победа црвено-белих у 2017, а укупно шеста узастопна у првенству, која доноси треће место на табели.

Домаће играчице боље су започеле први сет и повеле прво са 5:3, а потом и 9:5, па 11:6. Звезда је добрим нападом успела донекле да смањи заостатак и резултат на техничком тајм-ауту је 12:9. Још бољим нападом после паузе црвено-беле долазе до 14:14 и терају тренера Дабића на тајм-аут. Почеле су Суботичанке да греше, Звезда је потпуно преузела иницијативу и стекла шест поена предности – 17:23. Спартак је спасао једну сет лопту, али је Јовић погрешила на другој и црвено беле воде – 0:1 (20:25).

Наш тим је у истом ритму наставио и други сет и повео са 1:5, али су домаће одмах узвратиле и изједначиле на 5:5. Уједначена игра наставила се до обавезне паузе, на којој Звезда има минималну предност (11:12). Суботичанке су биле одличне после предаха и са три узастопна поена приморале Мусулин на тајм-аут. Уследило је неколико неколико изједначења (14:14, 16:16), а потом је домаћи тим поново стекао предност – 20:16. Шансу је добила Секулић уместо капитена Лукић, а потом и Ђорђевић уместо Ђурић, али је Спартак одолео и изједначио резултат у сетовима – 1:1 (25:22).

Добрим сервисима и уз неколико грешака домаћих Звезда је повела са 3:6 на почетку трећег сета. Спартак је изједначио на 6:6, али су Лукић и Чанак вратиле свом тиму +3 на техничком тајм-ауту – 9:12. Црвено-беле су освојиле још два поена после паузе, али су се Суботичанке вратиле и изједначиле на 16:16. Сјајним нападима Бојане Миленковић црвено-беле су повеле са 19:23 и стекле кључну предност у овом сету – 21:25 за 1:2.

После почетних 3:3 и 5:5 Николина Лукић је одличним сервисима донела Звезди предност – 5:8. Без проблема су црвено-беле одржале предност до обавезне паузе – 8:12. Покушао је тренер домаћих и са тајм-аутом и са изменама, али изабранице Мирјане Мусулин долазе до максималних +5 – 13:18. До краја се чекао само крајњи резултат, а поставила га је Николина Лукић из напада – 17:25, 1:3.

Тандем Лукић-Миленковић по правилу је био најефикаснији са 20, односно 16 поена. Двоцифрен учинак оствариле су још Стијепић и Чанак са по 12 поена. У екипи из Суботице истакла се Катарина Јовић са 20 поена.

У наредном колу наше одбојкашице дочекују екипу Футога.