FeaturedVažne vestiВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Понос без поноса! ЗВЕЗДА ОСВОЈИЛА ТЕЛ АВИВ!

Кошаркаши Црвене звезде напрaвили ново европско чудо! Звезда савладала Макаби у Тел Авиву, 71-67 (16-17, 17-17, 15-20, 23-13)! Најефикаснији је био Стефан Јовић са 14 поена, уз 7 асистенција.

Пета узастопна евролигашка победа, трећа над Макабијем! 200. победа Дејана Радоњића на клупи Црвене звезде! Каква екипа, какво вече у Тел Авиву!

Од три бивша играча Црвене звезде, једино је играо Гал Мекел. Маик Цирбес није био у протоколу, док Квинси Милер није улазио у игру.

Након почетних поена, Звезда је успела да казни Макабијеву лошу организацију у нападу и три изгубљене лопте, па је преко капитена Митровића дошла до прве предности. Узвратили су домаћи преко Ајверсона и серијом 7-0 дошли у вођство. Стефан Јовић и Немања Дангубић су направили по два брза фаула, што је био проблем за црвено-беле. Кош за кош у првој четвртини, Макаби је прекинуо серијом 8-0 на самом старту другог периода и дошао до прве осетније предности на мечу, 25-16. Макаби је до финиша првог полувремена одржавао предност, али је тандем Јовић&Томпсон истопио предност домаћих од девет поена, па је на полувреме Макаби отишао са минималном предношћу, 34-33.

Врло битно је било што су црвено-бели успевали сваки пут да врате тројку домаћих, и захваљујући одличној одбрани одржавали егал утакмицу. Макаби је имао десет изгубљених лопти у првих двадесет минута. Проблем је био што је Стефан Јовић имао три фаула.

Егал утакмица и у трећој четвртини. Звезда је стрпљивом игром, и као и увек, сјајном одбраном, дошла до предности, коју је Макаби вратио у финишу четвртине серијом 10-0 и стигао од минус 5 до плус 5, а тројком Гаудлока стигао до 54-48 пред последњих 10 минута игре.

А онда, кошаркашка интелегенција Дејана Радоњића и Црвене звезде. Звезда је отворила последњи период игре са три везане тројке, али је Макаби успевао да одржи предност до финиша меча. Стефан Јовић је најавио преокрет и серију 6-0 која је донела победу Звезди над Макабијем. И то на какав начин. Прво сјајним продор, затим асистенцијом и феноменалним закуцавањем Кузмића!

Навијачи Макабија су већ напустили дворану „Минора Мивтачим“ пре краја и показали ко су они.

Макаби је имао 16 изгубљених лопти, што није могао да надокнади ни са 35 скокова. Једини расположен био је Гаудлок, али успео је на крају Бранко Лазић да га успори и избаци из ритма.

Следи Игокеа, затим Басконија, а после само два дана Панатинаикос у Пиониру!

ХВАЛА!

18. коло Евролиге

Макаби Фокс – Црвена звезда мтс 67-71 (17-16, 17-17, 20-15, 13-23)

Тел Авив, „Минора Мивтачим“
Гледалаца: 11.060
Судије: Роча (Португал), Гарсија Гонзалес (Шпанија), Фуфис (Грчка)

МАКАБИ: Гаудлок 19, Руд 11, Сили, Смит 2, Мекел 3, Пнини, Охајон 7, Вимс 12, Ландсберг, Александер, Ајверсон 13, МилерТренер: Аинарс Багаткис

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 4 (3ск 3ас), Томпсон 10 (1ск 1ас 1укл), Дангубић 3 (2ск), Митровић 7 (4ск), Лазић 8 (3ск), Добрић, Симоновић 6, Џенкинс 4 (1ск 1ас 1укл), Гудурић 3, Јовић 14 (3ск 7ас), Кузмић 8 (9ск 2ас 2укл), Бјелица 4. Тренер: Дејан Радоњић

ТОК МЕЧА

1/4 (17-16)

Гал Мекел, Смит, Вимс, Руд и Ајверсон против Јовића, Џенкинс, Дангубића, Митровића и Кузмића на старту меча. Ајверсон отвара утакмицу поенима, узвраћају Јовић и Митровић. Ајверсон је одличан у рекету, Звезди проблем праве две брзе личне грешке Стефана Јовића. Серија Макабија 7-0, који води 11-7. Тајм-аут Дејан Радоњић.

Добра одбрана Звезде, поени Волтерса и Кузмића за изједначење на три минута до краја прве четвртине, 11-11. Други фаул и за Дангубића, Звезда није искористила напад, Макаби није искористио два пенала. Кузмић максималан са пенала, Кузмић одличан у скоку. Кош за кош у првој четвртини, тројка Бјелице, Макаби има предност 17-16.

Митровић 5п, Кузмић 4п 4ск.

2/4 (17-17)

Охајон првом тројком за Макаби на утакмици отвара другу четвртину, уз фаул погађа и Гаудлок, а затим и Руд, серија 8-0 и прва осетнија предност једне екипе на мечу, води Макаби 25-16. Тајм-аут Дејан Радоњић.

Бјелица половичан са пенала, први поени за Звезду у другој четвртини. Звезда добра у одбрани, али брзоплета у нападу, као и Макаби, који пропушта прилику да повећа разлику. Друга тројка Макабија, Ендрју Гаудлок, одмах узвраћа Дангубић, трећа Звездина тројка. Поени Ајверсона и Томпсона, одржава предност Макаби. Томпсон, сигуран са дистанце, а Макаби трећи напад узастопно прави грешку у корацима, Јовић одличан у продору, Звезда се враћа у игру. Мекел прекида Звездину серију, три поена, али узвраћа Јовић!

Јовић за Томпсона, сјајно! 33-33, минут до краја првог полувремена, тајм-аут Багаткис. Трећи фаул Јовића, Ајверсон половичан са пенала.

На крају првог полувремена, Макаби води 34-33.

Јовић 7п 2ас, Томпсон 6

3/4 (20-15)

Руд погађа, погађа и Џенкинс. Први поени за Чарлса Џенкинса. Колтон Ајверсон је први играч са двоцифреним бројем поена, 11. Сјајна акција Звезде, асистенција Кузмића за Митровића, закуцава капитен. Тројка Руда, тројка Лазића. Сваку тројку Макабија је вратила Црвена звезда, јако битна чињеница. Џенкинс погађа, затим и Лазић након тимског офанзивног скока, Звезда води, 41-44. Серија Звезде 6-0, Јовић сналажљив у контри. Вимс првом тројком враћа Макаби у живот, Гаудлок у резултатски егал, 46-46. Вимс погађа, серија 7-0 Макабија, 48-46. 1.20 до краја треће деонице, тајм-аут Дејан Радоњић.

Гаудлок за три, Макаби стиже од минус 5 до плус 5, 51-46. Томпсон сигуран са пенала, а Гаудлок уз звук сирене наставља серију за три поена, 54-48 на крају треће четвртине.

Јовић 9, Томпсон 8, Митровић 7

4/4 (13-23)

Гудурииић! Тројка Марка Гудурића, први поени, шеста Звездина тројка! Симоновииић, тројка, Звезда брише минус 6! Руд прекида Звездину серију, али Бранко Лазиииић постиже нову тројку! 3/3 за три Звезда у последњем периоду. Погађа Охајон, затим и Гаудлок са 8 метара за три поена. Томпсон сигуран са дистанце, 10 поена први играч са двоцифреним бројем поена у Звезди, сигуран и Вимс са пенала, сигуран у продору, Макаби враћа плус 6, 65-59.

Симоновиииић! Нова тројка! Ајверсон прави трећи фаул, па постиже 13 поен. Јовић узвраћа другом тројком! 67-65 води Макаби, последња три минута утакмице.

Огњен Кузмић је промашио прво слободно бацање после дугог временског периода, половичан са пенала, пет поена, 67-66. Два минута до краја меча. Не погађа Охајон након исфорсираног шута, Лазић одличан у скоку, Јовић сигуран, Звезда води! Кузмиииииииић, сјајно закуцавање! Сјајна асистенција Стефана Јовића, закуцава Кузмић, Звезда води пред последњи минут мела у Тел Авиву, 67-70! Не погађа Макаби, Јовић хвата, Звездин напад, краааај! Кузмић је фаулиран, погађа једно слободно бацање, 67-71!

Крај, крај, готово! Понос без поноса! ЗВЕЗДА ЈЕ ОСВОЈИЛА ТЕЛ АВИВ!