ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Убедљива победа у Новом Саду

Кошаркашице Црвене звезде наставили су победнички низ у Женској кошаркашкој лиги Србије, у оквиру 10.кола, тријумфом у Новом Саду над Новосадском ЖКА, 57-78 (11-12, 13-29, 17-8, 16-29). Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 23 поена.

Резултатска клацкалица у првом периоду, Звезди су предност донеле Богићевић и Ђорђевић. Тек на истеку другог минута друге четвртине Прља постиже четири везана поена, а затим Звезда прави две брзе серије 7-0 и 6-0 и иде на одмор са плус 17, 24-41.

У трећој четвртини Новосађанке се серијом 11-0 враћају у игру, прилазе на три поена заостатка (39-43), а прве поене за црвено-беле постиже Милица Бојовић, после 5 минута игре. Пред последњу четвртину везаним поенима Снежане Богићевић, изабранице Драгана Вуковића имају осам поена предности, 41-49. Црвена звезда је успоставила свој ритам игре у последњем периоду игре, који су решили у своју корист (29-16), и нису дозволиле изненађење у Новом Саду. Серијом 10-0, која се нставила са краја треће четвртине, питање победника је решено, а до краја је Снежана Богићевић само потврдила нову победу Звезде. Богићевић је у последњој четвртини постигла 8 поена, уз 3 асистенције и две освојене лопте.

Снежана Богићевић најефикаснија са 23 поена, Мина Ђорђевић је додала 14, Милица Бојовић 10 битних поена. У редовима Новосадске ЖКА, Бранзовски је постигла 18, Радуловић 11.

Црвена звезда се налази на трећој позицији са скором 7-3, а у наредном колу против Студента, у среду, завршава први круг такмичења у ЖКЛС. До краја године све утакмице Звездине кошаркашице играће на домаћем паркету.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 2 (2ск 3ас 3укл), Тешић, Прља 7 (2ск 2ас 3укл), Богићевић 23 (4ск 4ас 8укл), Зукановић 2 (1ск 1укл), А.Катанић 9 (5ск 2ас 6укл), Ћирић, Наумчев 9 (2ск 2ас 5укл), Бојовић 10 (2ск 1ас 2укл), Чубра, Ђорђевић 14 (5ск), Мишељић 2 (2ск). Тренер: Драган Вуковић.