FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда убедљива против ФМП-а за дванаесту победу у низу

Црвена звезда је убедљиво савладала ФМП из Железника са 93:62 у 12. колу АБА лиге и остварила 12. тријумф у овом такмичењу. Чак шест играча са двоцифреним учинком је имао наш тим, а Стефан Јовић није улазио у игру. Лука Митровић није био у саставу.

Одлично је Звезда шутирала пенале (27/31), а на 28 погодака из игре остварила 23 асистенције. Једини није поентирао Бориша Симанић.

12. коло АБА лиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ФМП 93:62 (25:16, 24:14, 25:16, 19:16)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 500
Судије: Војиновић, Јурас, Шундић

ЗВЕЗДА: Волтерс 10п, 6ск, 6ас, Дангубић 12п, 6ск, 5ас, Лазић 2, Симанић, Добрић 11п, 3ас, Симоновић 8, Џенкинс 16п, 4ас, Гудурић 15п, 2ск, Јовић, Кузмић 8п, 6ск, Бјелица 11п, 4ск

ФМП: Раданов 5, Човић 4, Давидовац 7, Апић 13, Лазаревић 5, Бурсаћ 7, Шешлија, Кутлешић 3, Жижић 5, Љубичић 2, Каплановић 5, Болден 6

Звезда је одлично ушла у утакмицу и веома брзо дошла до двоцифрене предности (14:2), преко расположеног Добрића, који је у првој четвртини забележио чак 7 поена, а све што су гости успели да ураде је да заврше овај период игре са једноцифреним заостатком. Било је 25:16 за црвено-беле.

На старту друге четвртине наш тим је дошао до нове максималне предности (29:16), која је расла и до +15 (33:18). У самом финишу, Звезда, која је извела велики број слободних бацања већ у раној фази утакмице, долази и до готово 50 постигнутих поена и велике предности, којом је меч практично већ решен.

Гудурић и Џенкинс остварили су двоцифрени учинак у првом делу сусрета.

И у наставку утакмице Звезда је кренула ангажовано и дошла преко Лазића, па потом и преко Симоновића и Добрића до преко двадесет поена предности (56:35, 67:42). Серија 13:0 донела је готово 30 поена предности на истеку 30. минута, а на паузу се отишло с резултатом 74:46.

„Двоцифрени“ су трећи период завршили Добрић, Џенкинс, Гудурић и Бјелица.

У четвртој четвртини гости као да су се предали, а Звезда је грабила ка троцифреном броју поена. Дангубић и Волтерс су погађали из свих позиција, а наш тим је стигао до +32 (90:58).