ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда славила у Тополици, максималан учинак и после Бара

Кошаркаши славили у Тополици

Кошаркаши Црвене звезде и после 7.кола у АБА лиги задржали су максималан учинак победом у Бару против Морнара, 71-59 (10-17, 21-15, 22-11, 18-16). Најефикаснији у „Тополици“ био је Марко Симоновић са 14 поена.

Мотивисаност и почетна полетност домаћина довела је до фуриозне серије на старту меча 8-0, Звезда се брзо враћа резултатски, али Морнар на крају првог периода води 17-10. Већ у другој четвртини ствари су биле јасне, иако су Барани имали +7 до завршнице првог полувремена. Врло брзо се консолидовала екипа Дејана Радоњића, Симоновић је постигао две тројке, Џенкинс везао 4 поена и предност вицешампиона Црне Горе се истопила, 32-31.

Са две брзе серије по 7-0 у трећој четвртини Звезда преузима вођство и креира победу у „Тополици“. До краја се само постављало питање са којом разликом ће шампион Србије и региона славити у Бару, а храбри Морнар је успео да заслужи частан пораз.

Проблем су и овог пута била слободна бацања, 14/20, за два поена црвено-бели били су успешни 42% (18/43), а за три поена 39% (7/18).

Своје прве минуте у АБА лиги наком евролигашком дебија у Атини, у Звездином дресу, имао је и Нејт Волтерс. Пред домаћом публиком дебитобаће у петак, против Басконије, у Арени.

Најефикаснији је био Симоновић са 14 поена, Џенкинс је додао 12, Огњен Кузмић 11 поена и 6 скокова. У екипи Морнара Џонс је забележио 13 поена.

У наредном колу АБА лиге гледаћемо први „Вечити дерби“ у сезони. 7.новембар, хала Пионир, 21 час.

КК Црвена звезда: Волтерс 4 (3ск 2ас), Ребић, Дангубић 4 (2ск 1ас), Митровић 10 (4ск), Лазић 1 (4ск 2ас), Добрић, Симоновић 14 (2ск 2укл), Џенкинс 12 (4ск), Гудурић 4 (3ск), Јовић 7 (2ск 4ас), Кузмић 11 (6ск 2ас), Бјелица 4 (4ск 2ас 1укл).