ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Пораз у дербију од Радивој Кораћа

Кошаркашице Црвене звезде поражене су дербију 5.кола ЖКЛС од екипе Радивој Кораћ 74-75 (14:20, 8:22, 27:21, 25:12) у неизвесној завршници. Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 21 поеном.

Лоше су отвориле меч црвено-беле, пре свега је лошта била друга четвртина. Кораћ је до полувремена водио +20, 22-42. У другом полувремену, изабранице Драгана Вуковића су ухватиле ритам и мало по мало истопиле предност актуелног шампиона, па смо ушли у неизвесну пенал завршницу. Звезда је имала и напад за победу, али Богићевић и Ђорђевић нису погодиле.

У црвено-белим редовима најефикаснија је била Богићевић са 21 поеном, Ђорђевић је забележила нови дабл-дабл учинак( 18 поена, 13 скокова), 18 поена је постигла и Александра Катанић. Најефикаснија на мечу и у екипи победника била је Нина Богићевић са 23 поена.

Црвена звезда сада има скор 3-2, а у наредном колу гостује у Вршцу. Пре тога следи дуел против екипе Монтана, у WABA лиги.

Црвена звезда: И.Катанић 2, Прља, Богићевић 21 (3ск), Зукановић4 (4ск), А.Катанић 18 (5ск 4ас 2укл), Ћирић 10 (4ск), Ђокић 13 (2ск 2ас), Наумчев 4 (4ск 2ас 4укл), Бојовић 9 (4ск), Чубра, Ђорђевић 18 (13ск 3ас), Мишељић 2 (5ск 2ас). Тренер: Драган Вуковић.