FeaturedVažne vestiВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

Звезда у финишу додала гас и славила против Чукаричког

Црвена звезда је савладала Чукарички у 12. колу Супер лиге Србије, резултатом 3:1. Наш тим је у вођство дошао аутоголом Пјасентина, који је изједначио фантастичним голом из слободног ударца. Ипак, након тога, у игру је ушао Вијиера, а након неколико секунди Сикимић је донео нову предност црвено-белима. У надокнади времена, Анђелковић је поново сјајно прошао по левој страни и овога пута пронашао Португалца, који је лепо реаговао и успео да овим голом заврши утакмицу.

12. коло Супер лиге Србије

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЧУКАРИЧКИ 3:1 (0:0)

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца:  5 000
Судије: Ђокић, Минић, Павловић
Стрелци: Пјасентин (аутогол) у 58, Сикимић у 86. и Уго у 93. за Звезду, а Пјасентин у 83. за Чукарички
Жути картон: Лагатор, Ђурић, Срнић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Луковић, Ле Талек, Анђелковић, Доналд, Полетановић (Рендулић), Канга (Вијеира), Руиз, Моуче (Плавшић), Сикимић

ЧУКАРИЧКИ: Петрић, Булатовић (Ђурић), Живковић, Пјасентин, Машовић, Лагатор, Реган, Срнић, Доцић (Ожеговић), Кајевић (Машовић), Јевтић

Прво полувреме није ни наговестило да ћемо видети чак четири поготка, којима је меч завршен. Чукарички је посебно био безопасан у том делу меча и сем покушаја Доцића, који је директно из корнера погодио спољни део стативе Манојловићевог гола, Брђани готово да нису припретили Звезди. Црвено-бели су имали три покушаја преко Доналда, од којих се први може сматрати озбиљним, а вредним пажње можемо назвати и шут Канге из слободног ударца, који је зауставио Петрић. Покушали су и Сикимић и Руиз, али њихови ударци нису угрозили голмана гостију.

Друго полувреме донело је нешто офанзивнију игру, пре свега Звезде и резултат је дошао у виду аутогола Пјасентина, који је лопту спровео у своју мрежу, а вероватно би то уместо њега учинио Сикимић, који је био испред празне мреже и тамо чекао лопту. Звезда је након тога имала прилике преко Руиза, Канге, Сикимића, али није успела да постигне гол, па је стигла казна. Пјасентин је погодио мрежу Манојловић прелепим ударцем са преко 30 метара. На свега неколико минута пре краја, црвено-бели су успели да поново дођу до предности. Канга је желео да изведе корнер, али је Божовић одлучио да изведе њега, па је то учинио Анђелковић, а Сикимић сјајно реаговао и погодио за 2:1. Гости су се потпуно отворили, покушали са три нападача, али је све што су добили још један гол и нову асистенцију левог бека Звезде, који је лепо пронашао Уга Вијеру, коме није требало много времена да постигне 7. гол у шампионату.

ТОК УТАКМИЦЕ

90+3′ ГОООООООООООООЛ! Уго на још једну асистенцију Анђелковића постиже погодак и решава све дилеме око победника.

89′ Плавшић покушава на асистенцију Уга, али брани голман гостију.

86′ ГООООООООООООООООЛ Тек што је Канга изашаи из игре, Анђелковић је извео корнер уместо њега, а Сикимић сјајно скочио и погодио мрежу Петрића!

83′ ГОЛ! Бомба Лукаса Пјасентина из слободног ударца и изједначење на Маракани. Бразилац је шутирао са преко 30 метара.

81′ И Руиз излази сам на Петрића, али овај брани његов покушај.

79′ Анђелковић је послао лопту у срце шеснаестерца, а Канга веома лоше реаговао и није успео да пошаље лопту у гол.

77′ Велику прилику пропушта Звезда. Сикимић је изашао сам пред голмана, могао да га савлада, али је покушао да проигра саиграче на другој страни, међутим, Живковић је интервенисао и послао лопту у корнер.

72′ Канга је покушао из слободног ударца, али је његов ударац завршио изнад пречке.

58′ ГОЛ! Погрешио је Доцић на средини терена, Руиз је добро проиграо Кангу, овај пробао да пронађе Сикимића, али је на путу лопте био Пјасентин, који ју је спровео у своју мрежу.

54′ Канга шутира, али брани Петрић.

48′ Руиз је ишао ка голу гостију, али је изблокиран у последњем тренутку.

43′ Полетановић покушава главом, али веома слабо.

38′ Руиз је шутирао високо преко гола.

35′ Сикимић шутира након центаршута Петковића, али ни овог пута ништа од гола.

30′ И трећи покушај Доналда, али је лоше реаговао у овој ситуацији и шутирао слабо главом са 5-6 метара.

28′ Канга је одлично шутирао са више од 25 метара из слободног ударца, али је Петрић одбранио.

26′ Сикимић је могао да крене сам ка голу гостију, Лагатор га је повукао и срушио, а судија му показао жути картон и слободан ударац за Звезду.

21′ Доцић шутира са 20-ак метара, али слабо за Манојловића.

17′ Канга асистира Доналду, који шутира, али га блокира одбрана Чукаричког.

13′ Доцић погађа спољни део стативе Звездиног гола директно из корнера!

10′ Доналд шутира главом након центаршута Моучеа, али лопта завршава поред гола.

2′ Петковић постиже гол који је оправдано поништен, јер се десни бек нашег тима нашао у офсајду. Лепа акција пре тога.

НАЈАВА

Фудбалери Црвене звезде дочекују Чукарички у 12. колу фудбалске Супер лиге Србије. У утакмицу која је претходних година представљала један од дербија шампионата, ове сезоне две екипе улазе са потпуно различитих позиција. Црвено-бели су лидери првенства, док Чукарички заузима последњу позицију, са само 7 освојених бодова у 11 утакмица, а само је Бачка постигла мање голова од њих. Последњи (и једини) тријумф црно-бели забележили су још почетком авуста, против поменуте Бачке.

У ову утакмицу Звезда улази без помоћи Михаила Ристића, због повреде, али и без Давида Бабунског, који се у петак прикључио екипи, после обавеза у репрезентацији.