Featured Važne vesti Važno Domaći šampionat Najnovije Fudbal

Zvezda u finišu dodala gas i slavila protiv Čukaričkog

Crvena zvezda je savladala Čukarički u 12. kolu Super lige Srbije, rezultatom 3:1. Naš tim je u vođstvo došao autogolom Pjasentina, koji je izjednačio fantastičnim golom iz slobodnog udarca. Ipak, nakon toga, u igru je ušao Vijiera, a nakon nekoliko sekundi Sikimić je doneo novu prednost crveno-belima. U nadoknadi vremena, Anđelković je ponovo sjajno prošao po levoj strani i ovoga puta pronašao Portugalca, koji je lepo reagovao i uspeo da ovim golom završi utakmicu.

12. kolo Super lige Srbije

CRVENA ZVEZDA – ČUKARIČKI 3:1 (0:0)

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca:  5 000
Sudije: Đokić, Minić, Pavlović
Strelci: Pjasentin (autogol) u 58, Sikimić u 86. i Ugo u 93. za Zvezdu, a Pjasentin u 83. za Čukarički
Žuti karton: Lagator, Đurić, Srnić

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Luković, Le Talek, Anđelković, Donald, Poletanović (Rendulić), Kanga (Vijeira), Ruiz, Mouče (Plavšić), Sikimić

ČUKARIČKI: Petrić, Bulatović (Đurić), Živković, Pjasentin, Mašović, Lagator, Regan, Srnić, Docić (Ožegović), Kajević (Mašović), Jevtić

Prvo poluvreme nije ni nagovestilo da ćemo videti čak četiri pogotka, kojima je meč završen. Čukarički je posebno bio bezopasan u tom delu meča i sem pokušaja Docića, koji je direktno iz kornera pogodio spoljni deo stative Manojlovićevog gola, Brđani gotovo da nisu pripretili Zvezdi. Crveno-beli su imali tri pokušaja preko Donalda, od kojih se prvi može smatrati ozbiljnim, a vrednim pažnje možemo nazvati i šut Kange iz slobodnog udarca, koji je zaustavio Petrić. Pokušali su i Sikimić i Ruiz, ali njihovi udarci nisu ugrozili golmana gostiju.

Drugo poluvreme donelo je nešto ofanzivniju igru, pre svega Zvezde i rezultat je došao u vidu autogola Pjasentina, koji je loptu sproveo u svoju mrežu, a verovatno bi to umesto njega učinio Sikimić, koji je bio ispred prazne mreže i tamo čekao loptu. Zvezda je nakon toga imala prilike preko Ruiza, Kange, Sikimića, ali nije uspela da postigne gol, pa je stigla kazna. Pjasentin je pogodio mrežu Manojlović prelepim udarcem sa preko 30 metara. Na svega nekoliko minuta pre kraja, crveno-beli su uspeli da ponovo dođu do prednosti. Kanga je želeo da izvede korner, ali je Božović odlučio da izvede njega, pa je to učinio Anđelković, a Sikimić sjajno reagovao i pogodio za 2:1. Gosti su se potpuno otvorili, pokušali sa tri napadača, ali je sve što su dobili još jedan gol i novu asistenciju levog beka Zvezde, koji je lepo pronašao Uga Vijeru, kome nije trebalo mnogo vremena da postigne 7. gol u šampionatu.

TOK UTAKMICE

90+3′ GOOOOOOOOOOOOOL! Ugo na još jednu asistenciju Anđelkovića postiže pogodak i rešava sve dileme oko pobednika.

89′ Plavšić pokušava na asistenciju Uga, ali brani golman gostiju.

86′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL Tek što je Kanga izašai iz igre, Anđelković je izveo korner umesto njega, a Sikimić sjajno skočio i pogodio mrežu Petrića!

83′ GOL! Bomba Lukasa Pjasentina iz slobodnog udarca i izjednačenje na Marakani. Brazilac je šutirao sa preko 30 metara.

81′ I Ruiz izlazi sam na Petrića, ali ovaj brani njegov pokušaj.

79′ Anđelković je poslao loptu u srce šesnaesterca, a Kanga veoma loše reagovao i nije uspeo da pošalje loptu u gol.

77′ Veliku priliku propušta Zvezda. Sikimić je izašao sam pred golmana, mogao da ga savlada, ali je pokušao da proigra saigrače na drugoj strani, međutim, Živković je intervenisao i poslao loptu u korner.

72′ Kanga je pokušao iz slobodnog udarca, ali je njegov udarac završio iznad prečke.

58′ GOL! Pogrešio je Docić na sredini terena, Ruiz je dobro proigrao Kangu, ovaj probao da pronađe Sikimića, ali je na putu lopte bio Pjasentin, koji ju je sproveo u svoju mrežu.

54′ Kanga šutira, ali brani Petrić.

48′ Ruiz je išao ka golu gostiju, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

43′ Poletanović pokušava glavom, ali veoma slabo.

38′ Ruiz je šutirao visoko preko gola.

35′ Sikimić šutira nakon centaršuta Petkovića, ali ni ovog puta ništa od gola.

30′ I treći pokušaj Donalda, ali je loše reagovao u ovoj situaciji i šutirao slabo glavom sa 5-6 metara.

28′ Kanga je odlično šutirao sa više od 25 metara iz slobodnog udarca, ali je Petrić odbranio.

26′ Sikimić je mogao da krene sam ka golu gostiju, Lagator ga je povukao i srušio, a sudija mu pokazao žuti karton i slobodan udarac za Zvezdu.

21′ Docić šutira sa 20-ak metara, ali slabo za Manojlovića.

17′ Kanga asistira Donaldu, koji šutira, ali ga blokira odbrana Čukaričkog.

13′ Docić pogađa spoljni deo stative Zvezdinog gola direktno iz kornera!

10′ Donald šutira glavom nakon centaršuta Moučea, ali lopta završava pored gola.

2′ Petković postiže gol koji je opravdano poništen, jer se desni bek našeg tima našao u ofsajdu. Lepa akcija pre toga.

NAJAVA

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Čukarički u 12. kolu fudbalske Super lige Srbije. U utakmicu koja je prethodnih godina predstavljala jedan od derbija šampionata, ove sezone dve ekipe ulaze sa potpuno različitih pozicija. Crveno-beli su lideri prvenstva, dok Čukarički zauzima poslednju poziciju, sa samo 7 osvojenih bodova u 11 utakmica, a samo je Bačka postigla manje golova od njih. Poslednji (i jedini) trijumf crno-beli zabeležili su još početkom avusta, protiv pomenute Bačke.

U ovu utakmicu Zvezda ulazi bez pomoći Mihaila Ristića, zbog povrede, ali i bez Davida Babunskog, koji se u petak priključio ekipi, posle obaveza u reprezentaciji.