FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Звезда сјајном игром и победом отворила сезону

Црвена звезда је у новој сезони АБА лиге наставила тамо где је стала у претходној – остварила је победу. На отварању нове сезоне, дебију два играча и другом дебију два повратника, наш тим је био више убедљив против МЗТ-а и пружио својим навијачима лепо вече, најавивши на тај начин на најбољи могући начин нову сезону, али и друго коло и дуел са Цедевитом.

Дејан Радоњић дао је шансу свим играчима, укључујући и Огњена Добрића и Боришу Симанића. Најефикаснији у црвено-белом био је Марко Гудурић, а пратили су га са двоцифреним учинком Митровић, Бјелица, Кузмић и Јовић. У стрелце се није уписао само Добрић.

На крају:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – МЗТ 91:69 (27:20, 22:10, 20:16, 22:23)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 3 476
Судије: Херцег, Хордов, Радојковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић 4, Дангубић 6п, 4ас, Митровић 13п, 7ск, Лазић 7, Симанић 2, Добрић, Симоновић 3, Џенкинс 6п, 3ас, Гудурић 16п, 3ас, 3укл, 4изгл, Јовић 11п, 6ас, Кузмић 10п, 5ск, Бјелица 13п, 3ск

МЗТ: Цветковски, Тејмс 17, Томас 5, Мекић, Меси 12, Клоф 10, Симоновски, Лучић 13, Дреновац, Младеновски, Скот 1, Лалић 11

Гости су се држали до финиша прве четвртине, чак и водили у неколико наврата, али је Звезда стекла +7 (27:20) након десет минута, а онда силовитим налетом дошла до више него убедљиве предности у другом делу. Након 33:27 за наш тим, црвено-бели су направили велику серију од 16:0 и дошли до великих +22. Тек на 30 секунди пре паузе, Тејмс је тројком прекинуо низ нашег тима.

Митровић и Гудурић били су сјајни и дошли до двоцифреног учинка (по 11 поена), а Јовић је поделио пет асистенција.

И у наставку је виђена иста слика. Сем првог коша који су постигли, гости нису успевали да ураде ништа значајно, па је Звезда рутински одржавала предност, коју је увећавала, до максималних 69:44 и +25 у 30. минуту. Одличну ролу имао је Никола Ребић, а прве минуте добио је и Огњен Добрић. Већ на старту четвртог периода Звезда је преко Симоновића стигла и до нове максималне предности, +27. До краја утакмице, Дејан Радоњић није дозволио опуштање, па је наш тим сачувао велику разлику и забележио први тријумф у сезони.

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (22:23)

У последњем периоду Звезда је тројком Симоновића уз фаул дошла и до великих, најубедљивијих +27 (78:51). У наставку је наш тим рутински приводио меч крају, а гости се опустили, свесни да је све решено, покушавајући да смање огроман заостатак. Међутим, Дејан Радоњић није дозволио опуштање, па је Звезда имала предност од око 25 поена током читаве последње четвртине. На крају је виђена и специфична ситуација. На +23, судије су гледале снимак и одлучиле да је Симанић фаулирао противничког играча, али је Клоф промашио два од три пенала.

3/4 (20:16)

Звезда је наставила у истом ритму и дошла до +21 (55:34), а шансу је добио и Огњен Добрић. Оно што је забринуло публику и екипу је повреда Стефана Јовића, који је добио ударац у мишић.

Ребић га је заменио и имао неколико одличних соло-акција, па је наш тим одржавао разлику већу од двадесет поена. Тројком Бјелице Звезда је повела са 69:44, што је била и највећа предност, да би се трећи период завршио резултатом 69:46.

2/4 (22:10)

Звезда се потпуно разиграла у другом делу игре и сјајном ролом Марка Гудурића дошла до прве двоцифрене предности. Гости су били на -6 (27:33) у првом делу друге четвртине, али је Звезда направила велику серију од 16:0 и дошла до невероватних +22 у 19. минуту, када је прве поене у свом другом мандату у црвено-белом постигао Џенкинс. Тејмс је до краја прекинуо ову серију и смањио заостатак гостију на деветнаест поена.

1/4 (27:20)

Огњен Кузмић постигао је прве поене за Црвену звезду у овој сезони. Гости су нешто боље отворили меч и дошли до предности од три поена у 4. минуту (7:4). У наставку се играло кош за кош, све до истека седмог минута, када је Митровић погодио прву тројку за наш тим у овој сезони, за вођство Звезде (17:16). До краја првог периода игре, Радоњић је мењао, а Звезда подигла ниво игре, па су црвено-бели стекли седам поена предности (27:20). Капитен је постигао 7 поена, а центри Бјелица и Кузмић по 4.