Featured Važne vesti Važno Domaći šampionat Najnovije Fudbal

Zvezda razbila Vojvodinu u drugom delu i vratila se na vrh!

Golovima Ruiza, Donalda, Plavšića i Srnića, Crvena zvezda je više nego ubedljivo savladala Vojvodinu, za koju je utešni pogodak postigao Malbašić. Na taj način, naš klub je naneo prvi poraz gostima, koji su do sada bili lideri, i vratio se na vrh tabele.

10. kolo Super lige

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA 4:1 (1:1)

Stadion: „Rajko Mitić“
Gledalaca: 10 000
Sudije: Santrač, Petrović, Milutinović
Strelci: Ruiz u 10, Donald u 58, Plavšić u 63. i Srnić u 90. za Zvezdu, a Malbašić u 43. minutu za Vojvodinu
Žuti kartoni: Poletanović, Ruiz (Zvezda), Kovačević i Antić (Vojvodina)

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Ristić, Le Talek, Luković, Donald, Poletanović, Kanga (Orlandić), Ruiz (Srnić), Plavšić, Vijeira (Sikimić)

VOJVODINA: Kordić, Lakićević, Kovačević, Planić, Antić, Jovančić (Zličić), Maksimović, Paločević, Meleg, Malbašić, Trujić (Trifunović)

Naša ekipa mogla je da postigne i još nekoliko golova, pre svega preko Uga Vijeire, koji je promašio četiri velike prilike, koje inače rutinski realizuje. Vojvodina je dobro parirala Zvezdi u prvom poluvremenu, ali Novosađana u drugom delu igre nije bilo nigde. Pokušavao je Lalatović promenama, ali to nije donelo rezultat.

U 10. minutu, možda i igrač utakmice, Džon Ruiz, postiže pogodak sa 20-ak metara, za 1:0, da bi tridesetak minuta nakon toga Malbašić realizovao sjajan pas Melega, koji je usledio nakon velike greške Kange i izjednačio. Pre toga, Vijeira je imao svoju prvu šansu i promašio čist zicer.

U drugom delu igre na terenu je postojao samo jedan tim. Već u 56. minutu, Donald je doneo prednost Zvezdu, nakon asistencije Ruiza, da bi sedam minuta kasnije Plavšić pogodio mrežu Kordića, nakon akcije Ruiza i promašaja Kange. Nakon toga, Vijeira je imao još tri velike šanse, ali nijednom nije uspeo da pogodi mrežu, dok je Vojvodina u 79. minutu preko Zličića mogla da smanji.

Do kraja, gosti su se otvorili, naš tim to iskoristio i preko brzonogih Plavšića i Srnića pretio iz kontri, a upravo su njih dvojica izveli dobru akciju u 90. minutu, koju je Srnić završio pogotkom.

TOK UTAKMICE

Drugo poluvreme

90′ GOOOOOOOOOOOOOOL! Otvorio se prostor za kontru Zvezde, Plavšić je odlično proigrao Srnića, koji je, uz malo sreće, postigao i četvrti gol za svoj tim i doneo ubedljivu pobedu Zvezdi!

79′ Zličić šutira iz odlične pozicije, ali pored gola Manojlovića završava ta lopta.

75′ Još jedan promašaj Vijeire, nakon sjajne asistencije Ruiza, ali Ugo šutira preko gola iz odlične situacije.

68′ Pokušava Ristić, ali loše zahvata loptu na levoj strani.

66′ Zicer promašuje Vijeira! Poletanović je izašao pred Kordića, ovaj mu je nogom odbranio, da bi Portugalac promašio prazan gol! Samo minut kasnije, Kanga je majstorski proigrao svog napadača, ali je ovaj slabo zahvatio loptu, koja je završila kod golmana gostiju.

63′ GOOOOOOOOOOOOOOL! Srđan Plavšić postiže gol nakon što su se gosti odbranili dva puta. Ruiz je krenuo u solo-prodor, uklizao je Kovačević i sprečio ga da zatrese mrežu, na loptu je natrčao Kanga, Kordić je odbranio, a zatim je omaleni ofanzivac sproveo loptu u donji desni ugao golmana Vojvodine.

60′ Pokušaj Vojvodine nakon prekida, tražili su Novosađani i penal, ali ništa od svega.

58′ GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mičel Donald fantastično završava prvu pravu akciju neke od ekipa u drugom delu utakmice i nakon asistencije Ruiza lepo smešta loptu u mrežu Kordića, levom nogom.

Prvo poluvreme

45+1′ Loš udarac Kange sa ivice kaznenog prostora.

43′ Malbašić poravnava rezultat, nakon velike greške Gelora Kange i asistencije Melega.

40′ Meleg ne koristi asistenciju Trujića i šutira preko gola sa 7-8 metara.

37′ Tražili su gosti penal, Santrač se nije oglasio, a na drugoj strani je Plavšić probao da uposli Vijeiru, a Antić, koji ga je izblokirao, umalo nije prevario svog golmana, ali od svega samo korner.

30′ Le Talek šutira glavom iz blizine, ali je izblokiran.

24′ Donald pokušava sa gotovo trideset metara, ali lopta odlazi preko gola.

20′ Velika prilika za Uga Vijeiru, koji je ležerno ušao u duel sa Kordićem, koji mu brani nogom slab udarac po zemlji.

17′ Trujić šutira preko gola sa ivice kaznenog prostora.

10′ GOOOOOOOOOOOOOL! Na isteku 10. minuta, Ruiz je odlično šutirao sa nekih 20-ak metara i savladao Kordića, koji nije imao šansi da bolje interveniše.

8′ Nakon dobre akcije Plavšića i Kange, potonji šutira, ali lopta završava iznad gola.

5′ Lakićević je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Plavšić izblokrao taj udarac, pa je lopta završila u korneru, posle kojeg nije bilo veće opasnosti.

4′ Prvi pokušaj našeg tima, Luković šutira pored gola sa 20-ak metara.