ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Ватерполисткиње повеле у финалној серији

Ватерполисткиње Црвене звезде на корак су од одбране титуле првака Србије. Црвено-беле су на базену Ташмајдан савладале Врачар у првој утакмици финала плеј-офа резултатом 14:8 (3:3, 2:2, 4:2, 5:1).

Врачар је пружио велики отпор у првом полувремену које је завршено резултатом 5:5. У наставку црвено-беле долазе до своје игре и већ у трећој четвртини стижу до два гола предности (9:7). У последњој деоници ривал је изгубио снагу, самим тим и прикључак, па је екипа Милоша Брадића стигла до убедљиве предности и лагано привела меч крају.

Јована Дујовић и Драгана Ивковић биле су најефикасније у победничком тиму са по три поготка, док су Јована Пантовић и Теодора Рудић по два пута затресле мрежу. У екипи Врачара издвојиле су се Мила Глушчевић са три и Драгана Милићевић са два гола.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВРАЧАР 14:8 (3:3, 2:2, 4:2, 5:1)

Београд – Базен Ташмајдан. Гледалаца: 100. Судије: Милекић и Киш. Искључења: Црвена звезда 8, Врачар 9. Петерци: Врачар 2 (2).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Александровић, Миловановић 1, Пантовић 2, Ћоровић 1, Дујовић 3, Лука 1, Рудић 2, Дамњановић, Ивковић 3, Јаковљевић 1, Вујовић.

ВРАЧАР: Петровић, Попов, Плећаш 1, А. Милићевић, Игњић, Ристић, Глушчевић 3, Д. Милићевић 2, Марков 1, Теодоровић, Миладиновић 1, Трмчић, Христић.

Црвено-беле већ сутра од 20 часова имају прилику да одбране шампионску титулу и стигну до шестог трофеја у трогодишњој историји клуба, односно до трећег узастопног наслова првака Србије.