Važno Vaterpolo Domaća takmičenja Najnovije

Vaterpolistkinje povele u finalnoj seriji

Vaterpolistkinje Crvene zvezde na korak su od odbrane titule prvaka Srbije. Crveno-bele su na bazenu Tašmajdan savladale Vračar u prvoj utakmici finala plej-ofa rezultatom 14:8 (3:3, 2:2, 4:2, 5:1).

Vračar je pružio veliki otpor u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 5:5. U nastavku crveno-bele dolaze do svoje igre i već u trećoj četvrtini stižu do dva gola prednosti (9:7). U poslednjoj deonici rival je izgubio snagu, samim tim i priključak, pa je ekipa Miloša Bradića stigla do ubedljive prednosti i lagano privela meč kraju.

Jovana Dujović i Dragana Ivković bile su najefikasnije u pobedničkom timu sa po tri pogotka, dok su Jovana Pantović i Teodora Rudić po dva puta zatresle mrežu. U ekipi Vračara izdvojile su se Mila Gluščević sa tri i Dragana Milićević sa dva gola.

CRVENA ZVEZDA – VRAČAR 14:8 (3:3, 2:2, 4:2, 5:1)

Beograd – Bazen Tašmajdan. Gledalaca: 100. Sudije: Milekić i Kiš. Isključenja: Crvena zvezda 8, Vračar 9. Peterci: Vračar 2 (2).

CRVENA ZVEZDA: Aleksandrović, Milovanović 1, Pantović 2, Ćorović 1, Dujović 3, Luka 1, Rudić 2, Damnjanović, Ivković 3, Jakovljević 1, Vujović.

VRAČAR: Petrović, Popov, Plećaš 1, A. Milićević, Ignjić, Ristić, Gluščević 3, D. Milićević 2, Markov 1, Teodorović, Miladinović 1, Trmčić, Hristić.

Crveno-bele već sutra od 20 časova imaju priliku da odbrane šampionsku titulu i stignu do šestog trofeja u trogodišnjoj istoriji kluba, odnosno do trećeg uzastopnog naslova prvaka Srbije.