ВажноДомаћа такмичењаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниори поражени у драматичној завршници

Јуниорска селекција КК Црвена звезда Телеком поражена је у финалном сусрету „Рода јуниорске лиге“ Србије од екипе Партизан НИС резултатом 48:51 ( 13:11, 8:15, 17:15, 10:10).

Изабраници Александра Глишића нису личили на себе у данашњем мечу за титулу, па су након изузетних успеха ове сезоне и пласмана у финале јуниорског Фајнал фора у Берлину, поражени од Партизан НИС-а у дворани „Ранко Жеравица“ резултатом 48:51 (13:11, 8:15, 17:15, 10:10). Пред око 600 гледалаца, најефикаснији код црвено-белих били су Раданов са 19 поена и Ћоровић са 9, док је Симанић уписао 8 уз 9ск и 5 блокада. У екипи Партизана, Маринковић је убацио 20 поена.

Тврд почетак меча са добрим одбранама обе екипе и само 6:5 у корист Звезде за 6 минута игре. Суморну прву деоницу прекинуо је монструозним закуцавањем уз фаул капитен Ћоровић преко Вање Маринковића. На крају прве четвртине резултат је био 13:11 у корист Звезде. Зонска одбрана црвено-белима није донела много тога, па је Партизан после дужег времена поново водио 17:15. Затворио је рекет Бориша Симанић са неколико ефектних блокада али је недостајала свежина у нападу поред једино располозеног Ћоровића па су кошаркаши Партизана на велики одмор отишли са предношћу 26:21.

Високих 32:24 имао је Партизан средином треће деонице, али су црвено бели брзом серијом пришли на 32:31. Поново је домаћи тим серијом вратио високу предност, али је Алекса Раданов сјајном ролом смањио заостатак пред почетак последње четвртине на минус 3, 41:38. Дуго су изабраници Александра Глишића чекали на вођство и тек на истеку 35-ог минута после коша уз фаул Борише Симанића те поена из контре Раданова, црвено бели су повели 47:43. Ипак неизвесна завршница сусрета припала је кошаркашима Партизана који су искористили многобројне промашаје кошаркаша Звезде и на крају тријумфовали резултатом 51:48.

Црвена звезда Телеком: Ребић, Ускоковић 4, Ћоровић 9, Радаковић, Ђорђевић 2, Момиров 3, Илић, Симанић 8+9ск+5бл, Раданов 19, Радовић 1, Вуковић 2, Ковачевић.