FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ЈЕ ШАМПИОН РЕГИОНА!

ЗВЕЗДА ШАМПИОН!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Мега Лекс у трећој утакмици финала АБА лиге и на тај начин дошли до трећег тријумфа, који им је донео и шампионску титулу!

Црвено-бели, предвођени Дејаном Радоњићем, на тај начин су одбранили трофеј освојен прошле године и урадили оно што је било до њих када је у питању наступ у Евролиги наредне сезоне.

Одлично су црвено-бели отворили утакмицу. Брзо су направили плус 5, а затим је Квинси Милер уласком у игру шутирао 4/4 из игре, две тројке, Звезда има 8 поена предности на крају прве четвртине. До уласка Милера, одлична одбрана екипе Дејана Радоњића, пре свих сјајног Таренса Кинсија, што је омогућило бољу игру у нападу. Мега и Загорац су добро отворили други период, али је Звезда великом борбеношћу успевала да одржи предност. Мегу није служио шут, носио их је капитен Загорац, који је средином полувремена дошао до 10 поена. Доста грешака на обе стране и доста фаулова Меге, што је Звезда уз 6 украдених лопти користила да повећа предност. Мега је успела серијом 7-0 да дође до изједначења, затим да поведе, али су се консолидовали црвено-бели на време и на полувреме отишли са +3, 37-34.

Резултатски веома скромна трећа четвртина. Серија Црвене звезде 4-0, затим Меге 6-0 и Звезде 5-0. То је све, уз доста грешака. У последњој четвртини, загорац се борио против искуснијих изабраника Дејана Радоњића, који су мирно привели меч крају и освојили други прстен АБА лиге.

За МВП финала плеј-офа АБА лиге проглашен је Стефан Јовић.

ФИНАЛЕ АБА ЛИГЕ, 3. утакмица

МЕГА ЛЕКС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ 49-61 (16-24, 18-13, 6-9, 9-15) – 0:3

Сремска Митровица. Дворана: „Пинки“ Гледалаца: 2.500. Судије: Пукл, Дожаи, Јурас

МЕГА ЛЕКС: Симић, Ђоковић 4, Вељковић 4, Мусић, Ивановић 10, Луваву, Павловић, Загорац 21, Симеуновић 2, Николић, Јанковић 6, Пецарски 2. Тренер: Дејан Милојевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Кинси 4п 2ас 4укл, Ребић, Дангубић 2, Митровић 6п 5ск 3ас 1укл, Лазић 2, Мицић 5п 4ск 3ас, Симоновић 9п 2ск, Гудурић 2, Јовић 3п 4ск 6ас 3укл, Милер 18п 8ск 2блк, Цирбес 9п 3ск, Штимац 1п 3ск. Тренер: Дејан Радоњић.

13161431_1071120069592833_1926116138_o

ТОК МЕЧА

1/4 (16-24)

Црвена звезда трећи финални меч почиње у петорци Јовић, Кинси, Дангубић, Митровић и Цирбес. Ивановић, Симеуновић, Николић, Загорац и Јанковић на другој страни. Након првих промашаја, Цирбес постиже прве поене на мечу, Мега узвраћа, а Звезда прави серију 5-0, и захваљујући одличној одбрани одржава предност. Квинси Милер улази уместо капитена Митровића и одмах погађа за три, на асистенцију Кинсија, затим још једном тројком потврђује сјајан почетак, без промашаја из игре, за предност Звезде на крају првих десет минута, 24-16. Фантастичан Таренс Кинси у одбрани.

Милер 10, Цирбес 6.

2/4 (18-13)

Мицић, Лазић, Симоновић, Милер, Штимац на паркету. Мега доста боље отвара другу деоницу, преко Загорца који прави мини серију 4-0. Дуг период без поена прекида Васа Мицић тројком. Загорац одржава Мефу у игру, његових 10 поена, али Стефан Јовић за три поена успешан. Мега се враћа у игри тројком Ивановића и долази на два поена минуса, а затим лепом акцијом и поенима Симеуновића и до изједначења, серија 7-0. Звезда улази у проблем, фаулови Штимца и Цирбеса у нападу, дужи период без поена. Мега у предности, али Симоновић поенима враћа Звезди предност. Лепа контра Митровић-Симоновић, Звезда води 34-37. На крају првог полувремена, Звезда води 37-34.

Милер 10п 2ск, Цирбес 6п 2ск.

3/4 (6-9)

Јовић, Лазић, Кинси, Милер и Штимац на паркету, Звезда серијом 4-0 отвара трећу четвртину. Мега је узвратила серијом 6-0, али Милер новом тројком није дозволио Меги да поново преузме предност. Резултатски јако скромна четвртина. После 30 минута игре, Звезда води у Сремској Митровици 46-40.

Квинси Милер 15 поена, 7ск 2блк.

4/4

У последњи период игре Звезда улази са петорком: Мицић, Гудурић, Симоновић, Милер и Митровић. Симоновић за триии! Највећа предност Звезде на мечу, плус (40-49). Оба тима су испод 40% успешности, Звезда боља у шуту за три. Загорац погађа, уз фаул, после дугог периода без коша за Мегу. Веома скромно друго полувреме. Јовић краде лопту Загорцу, асистенција у контри за Митровића. Тајмаут, Дејан Милојевић.Доста грешака на обе стране. Цирбес закуцава, Црвено-бели први пут имају двоцифрену разлику, 4 минута пре краја меча 55-45. Погађа Загорац, али погађа и Лука Митровић након продора, уз фаул, и води свој тим на +10 на два минута пре краја меча. Крај, крај меча у Сремској Митровици!. Црвено-бели су успели да одбране титулу шампиона АБА лиге и совоје други прстен!