ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кораћ убедљив у првом мечу финала

Кошаркашице Радивој Кораћа отвориле су финалну серију плеј-офа против Црвене звезде убедљивом победом резултатом 84:59 (23:20, 27:12, 22:9, 12:18) и повеле са 1-0.

Домаћи састав је од старта наметнуо свој ритам и већ у другој четвртини дошао до велике предности, коју Звезда није могла да стигне услед лошије одбране и мањег броја разиграних кошаркашица.

Расположена Јована Пашић носила је екипу Кораћа на почетку и убацила првих осам поена за браниоца шампионског пехара, затим и асистирала Владинки Ерак за вођство од 12:6 након чега је тренер Црвене звезде Драган Вуковић затражио тајм-аут. Одмах након минута одмора Снежана Чолић је убацила тројку, али су домаће узвратиле истом мером преко Вучковићеве. Оба тима су знатно лакше долазила до поена у другом делу прве деонице. Црвено-беле су кошем Снеже Чолић уз додатно слободно бацање успеле да преполове предност Кораћа. Звездина четврнаестица је већ тада имала 10 поена, а гостујући тим је задржао одстојање од три поена после поготка Снежане Богићевић, након чега домаћи састав није искористио последњи шут, тако да је Кораћ после првих 10 минута имао предност од 23:20.

Поенима Андријане Васовић екипа Милоша Павловића одлепила се на 27:20 почетком другог периода игре, али су црвено-беле са неколико пресечених лопти успеле да се врате у игру и смање на минус два кошем капитена Александре Катанић. Уследили су поени под фаулом Пашић и Стојиљковић са једне и Снежане Чолић са друге стране, али црвено-беле осим ње и Снежане Богићевић нису имале расположену кошаркашицу, тако да је Кораћ тројкама Јоване Пашић и Андријане Васовић стигао и до +16 (44:28) у 18. минуту. Висок проценат шута из игре, бољи скок и чак 10 асистенција више уз тројку Сање Мандић у самом финишу првог полувремена донеле су екипи Кораћа високо вођство од 50:32 после првих 20 минута.

После тројке Наташе Ковачевић почетком другог дела појавила се нада да би црвено-беле могле да се врате у игру, али десио се још већи пад у игри. Разигране кошаркашице Кораћа лако су проналазиле пут до коша преко својих узданица Јоване Пашић, Владинке Ерак, Лидије Вучковић, Андријане Васовић и Наташе Бучевац, која се распуцала у финишу треће четвртине и одвела домаћи тим до +33, да би Ивана Катанић смањила на 41:72 пред последњих 10 минута.

Све је било решено, Звезда је до краја само мало ублажила убедљив пораз са линије слободних бацања. Кошаркашице Кораћа одиграле су одличан меч, готово све им је полазило за руком. Имале су 13 скокова више (3724) и знатно бољи шут из игре (51 одсто), Звезда (38 одсто).

Јована Пашић је била МВП утакмице са 24 индексна поена. Забележила је 21 поен, по три скока и украдене лопте уз одличан шут за два поена 7/8. Андријана Васовић је забележила 17, а Сања Мандић 11 поена уз седам асистенција и три скока. У екипи Црвене звезде Снежана Чолић је постигла 13, а Снежана Богићевић 11 поена.

1n,

РАДИВОЈ КОРАЋ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 84:59 (23:20, 27:12, 22:9, 12:18)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 500. Судије: Јурас, Арсић и Ђорђевић.

РАДИВОЈ КОРАЋ: Н. Вучковић 5 (3 ск), Турудић (2 ск, 2 ил), Спаић 2, Илић (2 ск), Васовић 17 (2 ск), Мандић 11 (7 ас, 3 ск, 3 ил), Спасојевић 4 (3 ск, 3 ас, 3 ил), Ерак 8 (5 ск, 3 ул), Пашић 21 (3 ск, 3 ул, 3 ил), Л. Вучковић 5 (7 ас, 5 ск, 2 ул, 2 ил), Бучевац 7 (6 ск), Стојиљковић 4 (2 ск, 2 ас).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Зец 2 (2 ск, 2 ас, 3 ил), Наумчев 2, Ковачевић 7 (2 ил), Богићевић 11, И. Катанић 6 (3 ас, 2 ул), А. Катанић 8 (6 ск, 2 ас, 4 ил), Ћирић 4, Ђокић, Чолић 13 (3 ул, 2 ск, 2 ас, 6 ил), Бојовић 2 (5 ск), Зукановић, Ђорђевић 4 (7 ск, 2 ил).

Црвено-беле ће морати да пруже много бољу партију у следећој утакмици како би се искупиле за овај убедљив пораз и покушале да изједначе резултат у финалној серији.