Važno Vaterpolo Domaća takmičenja Najnovije

Crveno-bele ubedljivim trijumfom protiv Vračara do pol pozicije pred plej-of

Vaterpolistkinje Crvene zvezde savladale su ekipu Vračara u 8. kolu šampionata Srbije rezultatom 21:4 (2:3, 6:1, 4:0, 9:0) i na taj način obezbedile prvu poziciju na tabeli pred plej-of dva kola pre kraja ligaškog dela takmičenja.

Po razvoju situacije u prvoj četvrtini izgledalo je da će derbi kola doneti neizvesnost poput meča protiv Sente minule sedmice, ali na kraju je branilac titule ipak stigao do još jednog ubedljivog trijumfa.

Ekipa Miloša Bradića povela je pogotkom svog najboljeg strelca Jovane Dujović, da bi gošće izjednačile preko Mile Gluščević. Crveno-bele su još jednom stigle do vođstva pogotkom Dragane Ivković, koja se vratila u tim posle pet propuštenih susreta, a zatim je usledio potpuni preokret. Najpre je Mila Gluščević svojim drugim pogotkom, izuzetno atraktivnim udarcem sa 11 metara izjednačila rezultat, a vođstvo od 3:2 gostujućem sastavu donosi Pantelićeva za odlazak na prvu pauzu sa neočekivanim rezultatom.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12239946_961330543961311_1743582503899724381_n

U drugoj deonici šampionke ulaze u golgetersku seriju. Najiskusnija u timu Ivana Ćorović upisala se u strelce, zatim je dva puta pogodila Tijana Jakovljević, pa mrežu načela i Jovana Milovanović za vođstvo domaćeg sastava od 6:3, nakon čega je iskusna Pantelićeva parabolom sa 18 metara smanjila na 4:6 i postigla najlepši pogodak na derbiju 8. kola. Ispostavilo se da je to bilo sve od ekipe Vračara. Do poluvremena Zvezda postiže još dva gola preko Ivane Ćorović i Tijane Jakovljević i odlazi na odmor sa solidnom prednošću od četiri gola razlike (8:4).

U nastavku odbrana Crvene zvezde nijednom nije savladana, tako da je do kraja trećeg perioda igre branilac titule praktično otklonio sve dileme oko pobednika golovima Jovane Pantović, Tijane Jakovljević i Ivane Ćorović (dva) za nedostižnih 12:4.

Na kraju nije izostala tradicionalna goleada u poslednjoj četvrtini, kada Zvezdini rivali po tradiciji izgube snagu i motivaciju, a crveno-bele do vrha napune mrežu. Jovana Dujović i Dragana Ivković su u poslednjem periodu igre tri puta zatresle mrežu, Ivana Ćorović je dodala još jedan pogodak, a precizne iz peteraca bile su Tijana Jakovljević i Isidora Damnjanović.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzz12219580_961334800627552_1106896168297890099_n

Najefikasnije na utakmici bile su Ivana Ćorović i Tijana Jakovljević sa po pet golova, po četiri su zabeležile Jovana Dujović i Dragana Ivković, a po jedan Jovana Milovanović, Jovana Pantović i Isidora Damnjanović. Na drugoj strani su po dva pogotka postigle Gluščević i Pantelić.

Nakon 8. kola Crvena zvezda ima obezbeđenu prvu poziciju i prednost domaćeg bazena u plej-ofu. Do sada je zabeleženo svih osam pobeda uz impresivnu gol razliku 152:43 (+109) i maksimalna 24 osvojena boda. Jovana Dujović je trenutno najbolji Zvezdin strelac sa 40 pogodaka, a prate je Tijana Jakovljević sa 27 i Isidora Damnjanović sa 20 pogodaka. Zanimljivo je da svi ostali klubovi imaju negativnu gol razliku, pretpostavljate čijom zaslugom. U ovoj takmičarskoj rundi Novi Beograd 011 je slavio protiv Taša 2000 na gostovanju sa 11:6, dok je Vojvodina iznenadila Sentu, takođe na gostovanju pobedom od 17:15. Do kraja ligaškog dela takmičenja Zvezdi su ostali mečevi protiv Novog Beograda 011 u gostima i Taša 2000 na domaćem bazenu.