ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звезда у финалу Купа Милана Циге Васојевића!

Кошаркашице Црвене звезде пласирале су се у финале Купа Милана Циге Васојевића тријумфом против Вршца резултатом 64:56 (13:12, 18:17, 17:13, 16:14) и сутра од 17 часова бориће се за трофеј на финалном турниру у Врбасу.

У тврдој и неизвесној утакмици наш најтрофејнији клуб је имао предност током највећег дела сусрета, а меч је преломљен у последњој деоници када су Катарина Зец и Невена Наумчев донеле црвено-белом тиму осам поена разлике.

Резултатска клацкалица на почетку меча уз одличну ролу Милице Бојовић за кратко је прекинута када су црвено-беле тројком Катарине Зец и поенима Снежане Богићевић побегле на 11:8, да би гошће преокренуле кошем Иване Јовановић, али је у финишу прве деонице узвратила Мина Ђорђевић и донела Звезди минималну предност од 13:12 после првих 10 минута.

Вршчанке су имале одличан период игре почетком друге четвртине када су поенима Марине Мандић и тројком Иване Јовановић успеле да побегну на 20:16 у 13. минуту. Међутим, црвено-беле одмах стижу до изједначења кошевима капитена Александре Катанић и Снежане Чолић, а затим и до новог минималног вођства другом тројком расположене Мине Ђорђевић. Вршац је захваљујући Марини Мандић дошао до нове предности од три разлике (28:25), али је финиш првог полувремена припао нашем најтрофејнијем клубу који враћа предност са четири поена у низу Катарине Зец и одлази на велики одмор са два поена вишка (31:29).

Сјајан почетак другог полувремена црвено-беле крунишу поенима Милице Бојовић и Александре Катанић за највеће вођство до тада од осам поена разлике (37:29). Предност је одржана тројком Катарине Зец за 42:34, али састав из Вршца одговара серијом поена Марине Мандић и кошем Жаклине Јанковић којим је заостатак смањен на само минус два (40:42), да би Звезда одговорила серијом од 6:0 преко Милице Бојовић, Мине Ђорђевић и Снежане Чолић и пред одлучујућих 10 минута повела са 48:42.

Црвено-беле су тешко долазиле до поена у последњој четвртини у овој тврдој утакмици, док су гошће тројком Анђеле Радовић и поготком Жаклине Јанковић после скока у нападу стигле на само минус један (49:50) на истеку 34. минута. Катарина Зец је још једном покренула београдски тим. Нанизала је седам поена у 37. минуту (тројка, два слободна бацања и погодак за два поена) за вођство од 57:51, да би након тога Невена Наумчев поентирала за нових +8 (59:51), након чега клупа Вршца тражи минут одмора. Били су то кључни поени, а до краја је Звезда преко Снежане Чолић и Александре Катанић успела да сачува разлику од осам поена и избори пласман у финале.

Катарина Зец је рођендан прославила одличном партијом, па је са 17 поена, пет скокова и три украдене лопте и индексом 22 била најефикаснија и најкориснија у Звездиним редовима. Милица Бојовић је поред 12 поена имала пет скокова и четири украдене лопте, а Мина Ђорђевић је забележила 10 поена и седам скокова. У екипи Вршца Марина Мандић је стигла до дабл-дабл учинка од 20 поена и 14 скокова, док је Ивана Јовановић постигла 15 поена уз шест ухваћених лопти.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВРШАЦ СВИСЛАЈОН 64:56 (13:12, 18:17, 17:13, 16:14)

Вршац – Дворана: ЦФК Драго Јововић. Гледалаца: 600. Судије: Смиљанић, Виријевић и Грујић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Зец 17 (5 ск, 3 ул), Наумчев 2 (2 ск, 2 ил), Ковачевић (2 ск), Богићевић 6 (3 ск, 2 ул, 2 ил), И. Катанић, А. Катанић 6 (4 ск, 2 ас, 2 ул, 3 ил), Ћирић 2, Чолић 9 (5 ск, 3 ас), Бојовић 12 (5 ск, 4 ул, 4 ил), Ђорђевић 10 (7 ск). Нису играле: Ђокић и Зукановић.

ВРШАЦ СВИСЛАЈОН: И. Ћорда 7 (2 ас, 2 ул, 5 ил), Мандић 20 (14 ск, 3 ас, 5 ил), Бабић 2 (2 ск), Јовановић 15 (6 ск, 3 ил), Јанковић 7 (8 ск, 2 ас), Радовић 5 (5 ск, 3 ул, 6 ил). Нису играле: Ратковић, Стјепановић, Петроман и Н. Ћорда.

Сутра од 17 часова Црвена звезда ће се у Врбасу борити за први трофеј ове сезоне, а противник ће бити победник утакмице Врбас – Радивој Кораћ.