FeaturedВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Драма у Пиониру, Звезда води 1:0 у полуфиналу!

Црвена звезда је након велике драме савладала Цедевиту у првом полуфиналном мечу АБА лиге. Велика борба се водила након 40 минута, али ни то није било довољно, па се ушло у продужетак, након што је Пулен промашио шут за три.

У том делу игре, Звезда је на старту преко Кинсија и Милера, шутевима за три поена дошла до великих +7 (89:82) и некако привела меч крају.

ПОЛУФИНАЛЕ АБА ЛИГЕ, 1. утакмица

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЦЕДЕВИТА 97:88 (22:14, 15:29, 19:13, 26:26, 15:6)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 6 283
Судије: Јавор, Пукл, Кољеншић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кинси 16 (3/6 за три, 3/7 за два), Ребић, Дангубић 4, Лазић 12п, 3укл, Мицић 4ас, Тејић, Симоновић, Гудурић 6п, 2ск, 2ас, Јовић 14п, 3ск, 8ас, 3укл, Милер 24п (5/11 за три), 8 скокова, 2 ас, 2ул, 2бл, 2изгл, Цирбес 19п, 11ск, 2ас, Штимац 2п, 2ск

ЦЕДЕВИТА: Пулен 24, Вајт 16, Катић, Пилепич 10, Бабић 5, Жганец 1, Муса, Билан 20, Мазалин, Гордић 10, Жорић, Араповић 2

Звезда је одиграла веома чудан меч. Имао је наш тим неколико великих налета, али и падова у игри, а невероватан проблем била су слободна бацања. Промашио их је наш тим чак 13! Поред тога, црвено-бели су тек у финишу меча успели да дођу до већег броја дефанзивних него офанзивних скокова.

У првој четвртини, све је било идеално. Сем почетних 2:2, гости нису могли да приђу Звезди, која је водила са 7-8 поена предности. Ипак, након изласка Билана из игре, гости праве серију 16:3 и преокрећу резултат, па одлазе на полувреме са +6. У трећем периоду, Звезда се тргла, успела у једном нападу да дође до чак шест поена, након техничке грешке Жорића, а чак осам за само 15-ак секунди.

Ипак, последњи период донео је велику серију тројки гостију, који су преко Пулена и Вајта дошли до предности, али је у неизвесном финишу наш тим ипак погађао бацања, а Пулен промашио тројку за победу.

У продужетку, Милер и Кинси су погодили три тројке, довели наш тим до +7, а до краја је Звезда рутински одиграла и славила са девет поена предности.

ТОК УТАКМИЦЕ

Продужетак (15:6)

Пулен промашује на почетку, а Кинси постиже 16. поен, за +3 за Звезду! Милер за три уз фаул, за великих +7, на три минута пре краја!

4/4 (26:26)

Звезда је постигла прве поене у 4/4, након великог броја офанзивних скокова у истом нападу. Међутим, велики проблем су и даље промашени пенали. Гудурић и Цирбес су скакали у фази напада и погађали, а Звезда, фасцинантно, имала више офанзивних него дефанзивних скокова.

Вајт погађа тројку уз звук сирене, из окрета, за кош заостатка. Звезда преко Цирбеса враћа +4. Ипак, Пулен погађа две везане тројке и враћа Цедевити предност, веома брзо.

Милер је изједначио, након тајм-аута Радоњића. Гости долазе до +4 још једном, али Кинси погађа тројку, а Јовић за два, па наш тим поново води. Међутим, Пулен постиже трећу везану тројку и доноси прикључак Цедевити, а затим Пилепић и предност.

Цирбес смањује на 76:77 из рекета, а Жганец једним бацањем погодио за +2. Немац је на минут пре краја дошао на линију пенала и погодио оба, али је и Пулен био успешан на другој страни, за 78:80. Након тога, спетљао се Кинси, некако одиграо до Цирбеса, који погађа уз фаул, али не и додатно бацање.

Лазић прави фаул у скоку, па Бабић погађа два пенала и Звезда добија вероватно последњи напад.

3/4 (19:13)

Јовић и Милер отварају 3/4 својим поенима и враћају Звезду на свега пола коша заостатка, а након нових +5 за Цедевиту, наш тим је пропустио неколико прилика да поведе, па су гости преко Пулена и Вајта веома брзо вратили предност са полувремена. Ипак, након Милерових промашених бацања, Цирбес је закуцао након офанзивног скока, а Жорић због приговора добио техничку грешку, па је Звезда преко Лазића изједначила, са шест поена у једном нападу!

Већ у наредном, гости губе лопту, а Милер у контри закуцава, за 8:0 за свега 15-ак секунди и +2 за наш тим. Ипак, до краја није било много поена, па је након 30 минута резултат 56:56.

2/4 (15:29)

Лазић и Билан отварају други део меча поенима. Гости тројком долазе до -4, па након промашаја Лазића, Радоњић тражи тајм-аут. Гордић смањује на кош заостатка.

Цирбес, након готово целог првог периода на клупи, прави трећи фаул, па је Штимац у игри, а Гордић тројком доноси прво вођство својој екипи, на овој утакмици. Након минута одмора, Кинси поново погађа, за ново вођство Звезде.

Ипак, настављена је велика серија Цедевите, за +7. Занимљиво је да Хрвати праве чак 16:3 од изласка Мира Билана из игре.

Милер погађа тројку за 30:34, па Дангубић два бацања за кош заостатка. И јовић погађа тројку, па наш тим прилази на поен минуса, али Вајт и Билан враћају предност од шест поена гостима.

1/4 (22:14)

Меч почиње са два промашена пенала Дангубића, а потом и одличним скоковима Цирбеса, који постиже прве поене. Кинси је био сјајан у одбрани, а након тога је Дангубић био успешнији са линије пенала, а Цедевита направила брза три фаула.

Звезда стиже до вођства од 7:2 након три минута. Ипак, стиже гост до пола коша заостатка, мини-серијом. Ипак, добром одбраном и тројком Лазића, наш тим стиже до +5 (14:9). Проблем су бројна промашена слободна бацања.

Јовић погађа два пенала за 17:13, а Кинси тројку уз фаул, за +7! Наш тим је дугом двојком Милера дошао до +8, па је након 10 минута на семафору 22:14.

——————————–

НАЈАВА

Црвена звезда и Цедевита играју прву утакмицу полуфинала АБА лиге. Домаћин је наш тим, а меч се игра у хали „Александар Николић“ у Београду.

Ово ће бити и реприза прошлогодишњег финала, када је наш тим славио три пута и укупним скором 3:1 освојио прву титулу у регионалном такмичењу. Маик Цирбес је био сјајан у тој серији и погађао веома битна слободна бацања, а и вечерас ће бити један од највећих адута нашег тима.

Цедевита је у слабој форми у последња два месеца. У Евролиги имају скор 2:8 након 10 кола ТОП 16 фазе, а у регионалном такмичењу су „успели“ да дебаклима против Будућности и Партизана, али и неким изненађујућим поразима, склизну са друге на трећу позицију и тако омогуће Звезде предност домаћег терена.

Наш тим је у великом налету у Евролиги, али и у доброј серији у АБА, након пораза у полуфиналу Купа, па се очекује добар меч Звезде у пуној хали, пошто су карте распродате.

Цедевита игра без Вокера, који је повређен.