ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Црвено-беле лагано до пете победе са 20 разлике

Ватерполисткиње Црвене звезде савладале су Таш 2000 у 5. колу шампионата Србије на Ташмајдану резултатом 22:2 (6:0, 4:0, 4:2, 8:0).

Била је ово најубедљивија победа браниоца титуле у првенству ове сезоне, али не и највећа у сезони, јер је Звезда у Купу Србије већом разликом славила против Старог града (37:4), Новог Београда 011 (31:3) и Сенте (26:1), док је истоветном разликом побеђена Војводина (23:1).

Сјајном одбраном у првом полувремену гошће су сачувале мрежу и на полувреме отишле са 10 голова предности. Таш 2000 је најбољи период игре имао у трећој четвртини када је успео да постигне једине поготке на утакмици, да би црвено-беле на крају до врха напуниле мрежу ривала са нових осам лопти у њиховој мрежи традиционалном канонадом у последњој деоници.

Најефикаснија на утакмици била је Јована “Сека“ Дујовић са осам погодака, а у Звездином тиму пратиле су је Теодора Рудић са четири, Јована Миловановић и Исидора Дамњановић са по три гола, док су се Лара Лука и Тијана Јаковљевић по два пута уписале у стрелце.

ТАШ 2000 – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:22 (0:6, 0:4, 2:4, 0:8)

Базен: Ташмајдан. Гледалаца: 100. Судије: Нишавић и Велкић. Искључења: Таш 2000 8, Црвена звезда 4.

ТАШ 2000: Лазић, Максимовић, Мишковић, Ђурђевић, Јоксимовић, Радоичић, Миловановић, Новаковић, Капларевић 1, Х. Илић, Ј. Илић, Ђукић 1, Згоњанин.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Александровић, Миловановић 3, Рудић 4, Дујовић 8, Лука 2, Дамњановић 3, Јаковљевић 2, Вујовић.

Двоструки узастопни шампион убедљиво води на табели са свих пет победа, 15 освојених бодова и гол разликом 103:25. У другој утакмици данашњег програма Врачар је савладао Војводину резултатом 15:13.