Featured Važno Evropska takmičenja Košarka Najnovije

Zvezda sve bliža četvrtfinalu, PAO pao u Areni nakon drame!

Nemanja Dangubić

Crvena zvezda je i drugi put u TOP 16 fazi Evrolige savladala Panatinaikos, nakon sjajne igre u drugom poluvremenu, pre svega u trećoj četvrtini, i došla do treće pozicije u grupi, ali i prišla korak bliže plasmanu u najboljih osam u Evropi!

Naš tim je praktično dobijen meč uveo u pravu dramu, tako što je od bacanja za osam poena razlike i +7 došao do svega +1. Ipak, u neverovatnoj završnici, Zvezda je slavila!

10. kolo TOP 16 faze Evrolige

CRVENA ZVEZDA TELEKOM – PAO 69:67 (10:18, 18:13, 25;11, 16:25)

Kombank arena
Gledalaca: 18 150
Sudije: Rižuk, Lotermozer, Konde

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 19p, 4sk, Rebić, Dangubić 9, Lazić 2, Micić 6, Tejić, Simonović 2, Gudurić 2p, 3sk, 2as, Jović 4p, 5sk, 6as, Miler 16p, 5sk, Cirbes 6p, 5sk, Štimac 3p, 3sk

PAO: Hajns 5, Pavlović 7, Janković, Focis, Raduljica 11, Feldejn 4, Dijamantidis, Gist 9, Kalates 5, Kuzmić 5, Vilijams 17, Hanter 4

Zvezda je loše počela utakmicu, Grci su nakon početnih 6:2 za naš tim vodili konstantno, do poluvremena, a nakon -9, Zvezda je nekako uspela da dođe do svega tri poena zaostatka. A onda – eksplozija pred 18 150 ljudi! Zvezdina treća četvrtina, tako karakteristična za prošlu sezonu, u kojoj je naš tim došao do čak 11 poena prednosti. Nastavljena je serija i u poslednjem delu, pa je koš Micića doneo 55:42. A onda, veliki pad.

Gosti su došli do izjednačenja, serijom 13:0, imali i napade za vođstvo, ali je naš tim zahvaljujući trezvenom Kinsiju uspeo da opet stekne četiri koša prednosti. U finišu, naša ekipa dolazi do +6, Cirbes ide na liniju penala, pogađa jedno, a zatim faulira Raduljicu, koji sa 2+1 donosi samo četiri poena zaostatka. Nakon tajm-auta, Dangubić predaje loptu u ruke gostima, Gist pogađa trojku za 63:64, a Zvezdin bek biva fauliran. Pod velikim pritiskom, pogodio je dva bacanja, Kalates potom promašio jedno, pošto je Radonjić odlučio da se pravi faul, a Miler zapečatio sudbinu zelenih.

Zvezda sada ima skor 6:3, koliko i Grci, Efes ima 4:6, a Darušafaka 3:7. Ispred našeg tima je Lokomotiva sa 7:2. Uz to, Zvezda ima bolji međusobni skor sa Efesom i Grcima, i ubedljivu pobedu iz Beograda nad Rusima.

TOK MEČA

4/4 (16:25)

Naš tim je preko Micića stigao i do +13 na samom startu 4/4! Ipak, Grci su krenuli svim snagama da pokušaju da se vrate u meč, jer vremena nije bilo mnogo, pa su ubrzo velikom serijom došli do -5. Zvezda je bila veoma loša u napadu i izgubila nekoliko lopti. Na +2, dosuđen je nesportski faul nad Gudurićem, ali je on promašio oba penala, a zatim i Kinsi trojku, pa je PAO preko Vilijamsa stigao do izjednačenja, serijom 13:0!

Konačno je Miler pogodio, za +2. Gosti su promašili napad, pa potom i dva slobodna bacanja za vođstvo pre toga, a potom je Kinsi ubacio dva penala, za +4. Zvezda je sa tom prednošću ušla u poslednja dva minuta.

Kinsi je nastavio da rešeta i doneo +6 na nešto više od minut do kraja! Odličnom odbranom, naš tim je stigao do napada za +8, ali je Cirbes pogodio samo jedan penal, a zatim i faulirao Raduljicu, koji je pogodio uz faul. Na +4, Dangubić je predao loptu u ruke Grcima, a Gisti pogodio trojku.

Ipak, Nemanja je pogodio dva penala, potom Kalates promašio jedno, a Miler potvrdio pobedu naše ekipe!

3/4 (25:11)

Zvezda je sjajno otvorila 3/4 i došla do vođstva, i pored tehničke greške. Kinsi, Miler i Jović su sjajnim potezima podigli i publiku na noge, a svom timu doneli +4. Kuzmić je smanjio, a onda Dangubić trojkom vratio prednost.

Zvezda je na polovini trećeg dela već bila na +8 (43:35).

Kinsi je blistao i došao do 15 poena u 26. minutu, a svoj tim odveo na +9. Raduljica ga je kasnije udario u bloku, pa je Zvezdin krilni igrač morao da napusti igru, a naš tim je preko Micića došao do +9.

Nakon toga, Gudurić i Miler su u finišu pogađali, a Zvezda došla do dvocifrene prednosti!

POLUVREME

Nakon 20 minuta, Grci vode u Areni, rezultatom 31:28.

Sem početnih 6:2 za Zvezdu, gosti su vodili tokom čitavog prvog poluvremena, u kojem je Zvezda praktično podjednako pogađala sa penala i iz igre. PAO je imao devet poena prednosti u nekoliko navrata, ali je u finišu prvog dela naš tim smanjio na samo tri poena zaostatka.

Navijači Zvezde su se oprostili od Dragana Nikolića. Pre utakmice, navijači su aplauzima pozdravili selektora Srbije i trenera Grka, Aleksandra Đorđevića.

2/4 (18:13)

Zvezda je loše ušla i u drugi deo meča, a Grci su otišli na +9. Nakon toga naš tim je zaigrao nešto bolje, ali je nastavio da promašuje slobodna bacanja, pa nije uspeo značajnije da se primakne gostima. Trojkom Gista uz faul Milera PAO je na četiri minuta pre kraja prvog poluvremena stekao devet poena prednosti.

Problem za Zvezdu je tokom čitavog prvog poluvremena bio šut iz igre, pa su naši momci praktično sve vreme imali polovinu postignutih poena sa penala, a polovinu iz šuteva za dva i tri.

Kinsijeva trojka donela je zaostatak od pet poena, ali crveno-beli nisu nikako uspevali da ostvare potpun priključak. U samom finišu, naš tim je preko Cirbesa smanjio na tri poena minusa.

1/4 (10:18)

Veoma čvrsto se igralo na samom startu, a u prvih pet minuta samo po jedan koš iz igre su postigle obe ekipe, a Zvezda je vodila sa 6:2. Ipak, gosti su napravili seriju i došli do prednosti, a naš tim ostao sa svega dva poena iz igre (Dangubić).

U finišu, gosti su uspeli da se odlepe na velikih 16:9, a Dijamantidis je promašio dva šuta za +10. Grci su napravili četiri faula veoma rano, ali naš tim to nije iskoristio na pravi način.

Na kraju 1/4 bilo je 10:18, uz samo pet poena Zvezde iz igre.

————————————

NAJAVA

Crvena zvezda večeras u Kombank areni dočekuje grčki PAO, u 10. kolu Evroligu, u utakmici koja može biti odlučujuća, ali ne i presudna, u borbi za četvrtfinale elitnog takmičenja.

Naša ekipa je u prvom meču slavila u Atini, bez većih problema, ali je PAO od tog susreta, zabeležio još dva poraza, a zatim i pobedio u petnaest vezanih utakmica. U tom periodu oni su se dodatno pojačali i više nisu ista ekipa. Grci imaju pet vezanih pobeda u Evroligi i osvojen Kup prošlog vikenda.

Zvezda je za to vreme uspela da se probije na drugo mesto u ABA ligi, ali i ostvari odličnu poziciju u Evroligi.

U prethodne dve sezone, Zvezda i PAO su igrali čak četiri puta. Prva tri puta slavili su Grci (jednom nakon produžetka, u Pioniru, i dva puta u Atini), a onda je naš tim zabeležio dve uzastopne pobede. Prošle sezone je Blažič u finišu digao Pionir na noge, a ove zime je Zvezda pobedila i u Atini.jaka

Zvezda, PAO i Efes, po svemu sudeći, bore se za dva mesta u čevrtfinalu, pošto su Lokomotiva i Fenerbahče na prve dve pozicije, dok Darušafaka vreba iz donjeg dela tabele.

Arena će biti prepuna, čekamo pobedu Zvezde…