ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Четврти пораз од Фенербахчеа, четврти пораз у Истанбулу за четврти пораз у Топ16

Кошаркаши Црвене звезде поражени су У Инстанбулу, од Фенербахчеа у 9. колу ТОП16 фазе Евролиге са 72-65 (14-18, 11-16, 24-6, 23-25). Ово је био четврти пораз Црвене звезде од Фенербахчеа ове сезоне у Евролиги, четврти пораз на гостовањима у Инстанбулу и четврти пораз у Топ16 фази.

Изабраници Дејана Радоњића су одлично отворили меч и имали констатно вођство током првог полувремена, чак и двоцифрену предност, а Звезда отишла на одмор са +9. Све је функционисало у игри, Цирбес и Милер су били одлични под кошем. Све до средине треће четвртине, када су кошаркаши Фенербахчеа почели да кажњавају Звездине грешке. Богдановић је погађао битне тројке, пробудио се и Луиђи Датоме, који је у свим мечевима против Црвене звезде био веома расположен.

У наставку, бриљирао је и Датоме, а велику улогу у преокрету екипе из највећег града Турске имао је шут за три поена. Меч је решен у трећем периоду, када је Фенербахче преокренуо резултат и преломио меч у своју корист серијом 14-0. Четири везане тројке, по две Датомеа и Богдановића, су биле кључне у серији турског тима. Седам тројки у другом полувремену (Датоме 4, Богдановић 3) од укупно девет. 9/22 за три поена и маестрални Датоме, који је био скоро па непогрешив. Статистички скоро сваки сегмент игре је био уједначен, осим шута за три поена, а овог пута су превага на турској страни били Датоме и Богдановић.

Црвена звезда је поражена и четврти ове сезоне у Евролиги од Фенербахчеа, четврти пут је поражена на гостовању у Инстанбулу и доживела је четврти пораз у Топ16 фази Евролиге. Фенербахче је, уз Дарушафаку која долази у Београд, остао и једини тим којег црвено-бели и Дејан Радоњић нису савладали ове сезоне у Евролиги, и који је једини салвио у Београду.

Фенербахче је дошао и до осме победе у Топ16 фази, након неочекиваног неуспеха у Атини. У наредном колу, на гостовању у Краснодару, играће за прво место у групи. Црвена звезда у Комбанк арени дочекује Панатинаикос, у мечу где је победа куцање на врата Топ8 Евролиге.

9.коло ТОП16 ЕВРОЛИГА

ФЕНЕРБАХЧЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 72-65 (14-18, 11-16, 24-6, 23-25)

Инстанбул. „Улкер арена“.

Гледалаца: 10.694

Судије: Перез Перез, Контас, Ковалски

ФЕНЕРБАХЧЕ: Хикман 1, Хершек 2, Удо 9, Мамутоглу 1, Богдановић 16, Јурцевен, Арна, Угурлу 2, Весели 10, Калинић 3, Диксон 3, Датоме 27. Тренер: Жељко Обрадовић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Кинзи 10п 3ас, Ребић, Дангубић 3, Лазић 5, Симанић, Мицић 7п 2ск 4aс, Тејић, Симоновић 10п 2ск, Гудурић 3, Јовић 5п 4ск 3aс 2укл, Милер 9п 6ск, Цирбес 11п 7ск, Штимац 2п 4ск. Тренер: Дејан Радоњић.

ТОК МЕЧА

4. минут, 2-2 за сада тек, Звезда добро игра одбрану али промашује у нападу.

7. минут, 10-8 води Звезда и има напад!

11. минут, Звезда је завршила прву четвртину са предношћу од 18-14, и има први напад у другој, али неуспешан.

15. минут, и даље води Звезда, сада пет разлике, 20-25. Одлична одбрана нашег тима за сада.

Крај првог полувремена, Звезда води са 34-25! Сјајна игра нашег тима у одбрани и веома добра у нападу за чак +9 у Истанбулу!

24. минут, 36-29 за наш тим након тројке домаћих.

26. минут, 40-36 за домаће! Велика серија домаћих коју наши играчи никако да прекину.

30. минут, воде домаћи 49-40, и имају посед након фаула Цирбеса у нападу.

35. минут, 59-47 за Фенербахче.

Крај, 72-65 за домаће. Очајна одбрана нашег тима, далеко, далеко слабија него у првом полувремену, као и катастрофалан напад у трећој четвртини довели су до четвртог пораза наше екипе у ТОП16 фази.