FeaturedВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Ни Пионир ни Арена, Звезда након пет пораза срушила Турке у Миленијуму, за велики корак ка ТОП8!

Црвена звезда је савладала Ефес резултатом 91:82 у вршачком Миленијуму и направила велики корак ка пласману у четвртфинале Евролиге! И поред скандалозног суђења у првом полувремену и минуса од осам поена након 20 минута, Звезда је фантастичном игром у 4/4 дошла до победе и великог корака ка најбољих осам у Европи!

Сада Звезда има скор 5:3, као и грчки ПАО, уз бољи међусобни скор против Ефеса, док Турци имају 3:5.

Звезда у наредном колу гостује Фенеру, а дочекује и Дарушафаку, ПАО, гостује Цедевити…

На крају, у 7. колу ТОП 16 фазе Евролиге:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ – АНАДОЛУ ЕФЕС 91:82 (24:19, 14:27, 25:19, 28:17)

Хала: Миленијум
Гледалаца:
Судије: Перез, Коромилас, Јасевичијус

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Кинси 5, Ребић, Дангубић 7, Лазић 10, Мицић 13, Тејић, Симоновић 7, Гудурић 14п, 5ск, 5ас, Јовић 2, Милер 15п, 5ск, Цирбес 14п, 9ск, Штимац 4п, 5ск

АНАДОЛУ ЕФЕС: Тајус 4, Бајкан, Балбај 7, Браун 2, Осман 18, Батук, Шарић 19, Коркмаз 3, Ертел 2, Диблер 16, Данстон 11, Дувериоблу

Звезда је добро играла до средине друге четвртине и имала предност, али је онда уследило неколико скандалозних судијских одлука. Фаулови Кинсија и Јовића над Шарићем, па техничка грешка Кинсију… утицали су на то да од предност Звезде гости дођу до вођства 38:35, а потом и полувреме заврше серијом 8:0 и вођством 46:38.

Звезда је остала без Кинсија, који је направио четири фаула на полувремену, па га није било у другом делу.

По 13 поена су постигли Шарић и Диблер, а Мицић је на другој страни убацио 7. Милер је постигао 6.

Звезда се вратила у игру већ на старту трећег дела, али није успевала да направи предност. Суђење се коначно вратило у нормалу, а наш тим је након -8 на полувремену отишао на паузу након 30 минута са кошем заостатка. У четвртој четвртини одлично је кренула Звезда и успела да серијом Дангубића дође до +5, да би Цирбес погодио два бацања за великих +7. Битна ствар су били фаулови Диблера и Данстона, који су их направили по четири. Шарић је морао да пређе на позицију пет, па није имао решења против много снажнијег Цирбеса. Међутим, био је сјајан у нападу и вукао свој тим у самом финишу.

Ипак, тада је на сцену ступио Марко Гудурић, који је уз Дангубића и Мицића преломио меч и донео Звезди двоцифрену предност, а потом и велику победу!

ТОК МЕЧА

4/4

Звезда је добро отворила ову четвртину и дошла до предности од 71:69, поенима Мицића.

Немања Дангубић је везао пет поена, за 76:71. Звезда је повела и са 78:71, на половини четвртог дела, а Дангубић је био фантастичан у одбрани. Шарић је морао да чува Цирбеса, због фаулова Данстона. Ипак, Хрват је био најрасположенији у нападу Турака, па је мучио наш тим.

Мицић је погодио за 80:73, на два и по минута до краја. Сјајни Гудурић је тројком и бацањима донео великих +12 нашем тиму и наговестио велику победу!

3/4 (25:19)

Звезда је направила серију 9:3 на старту трећег периода и вратила се у игру, па је резултат поново био у егал у том периоду. Звезда је одличним потезима Милера и Лазића успела да поведе, након много времена, па је Ивковић затражио тајм-аут.

Одлична одбрана Звезди је донела вођство, 61:60, али су гости опет повели. Након 30 минута било је 63:65.

———————–

2/4 (14:27)

Дошла је Звезда на старту другог дела и до +7, али су гости успели да серијом 4:0 смање, па је Радоњић затражио тајм-аут. У наставку, Јовић је добио намерну личну, а Симоновић везао пет поена, па је уз тројке гостију на половини 2/4 било +2.

Ипак, након великог броја дискутабилних одлука, гости су повели са 38:35, али је Кинси вратио тројку. Уследила је нова скандалозна одлука судија, па је Кинси добио техничку грешку, а Ефес три слободна бацања и лопту са стране.

До краја, Турци су отишли на +8 (46:38), колико је било на полувремену.

1/4 (24:19)

Ефес је кренуо агресивно и одмах натерао играче Звезде на фаулове, али и направио неколико офанзивних скокова. Ипак, што се тиче резултата, ниједна екипа се на самом старту није много „одлепила“, па се играло поен за поен.

Ипак, након једног тајм-аут, Звезда је дошла до максималних +6 (18:12), уз шест везаних поена Мицића (тројка и кош уз фаул). До краја, наш тим је сачувао предност, па је било 24:19 након десет минута, уз бруталну блокаду Милера над Тајусом у самом финишу.

Три пораза од Фенербахчеа, по један од Ефеса и Дарушафаке. То је резиме утакмица Црвене звезде против турских клубова у овој сезони.

У шестом покушају, Звезда жели прву победу. У претходних пет – у пет различитих хала (Пионир, Арена, Ефесова, Фенерова, Дарушафакина), Звезда није победила. Два пута јој је победа измакла на крају утакмице.

Овог пута, дуел две екипе које су протеклог викенда елиминисане у полуфиналу Купа својих земаља, има велики улог. А игра се у хали Миленијум, у Вршцу. Звезда има скор 4:3, Ефес 3:4. Ко победи, биће много ближи другој фази од ривала. Што због укупног, што због међусобног скора…

У Турској је Ефес славио поготком у последњим секундама. Вечерас, Звезда жели победу, са два и више поена разлике… Гости играју без Грејнџера, Звезда би, сем одавно одсутног Митровића, требало да игра у пуном саставу.

Меч почиње у 20:00.