ВажноНајновијеПријатељске утакмицеРукомет

Подмлађени састав Црвене звезде гостовао у Зрењанину

Рукометаши Црвене звезде у среду су одиграли пријатељску утакмицу са Пролетером у Зрењанину у склопу припрема за наставак шампионата Србије.

Црвено-бели су овога пута наступили са младим снагама, међу којима је било и неколико талентованих првотимаца. Ипак, то није спречило Звездину децу да се равноправно надмећу са Зрењанинцима. Пролетер је у Кристалној дворани имао предност до финиша првог полувремена, када су црвено-бели успели да стигну до изједначења, па се на паузу отишло резултатом 15:15.

У наставку је такође било занимљиво. Пролетер је током већег дела сусрета водио, али се ушло у неизвесну завршницу. Чувар мреже домаћих Шару одбранио је неколико шутева Звездиних дечака, укључујући и шут за изједначење у последњем нападу, тако да је Пролетер на крају стигао до минималног тријумфа.

У екипи из Зрењанина издвојио се тандем Гаћиновић-Вукоје, који су са по девет погодака били најефикаснији на утакмици. Најбољи стрелац у редовима Црвене звезде био је Спасоје Гачевић са осам голова, а ефикасношћу су се још издвојили Марко Милосављевић, Филип Леовац, Димитрије Столић и Лазар Николић.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12662558_1065291390200992_6008873323176178239_n

ПРОЛЕТЕР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 31:30 (15:15)

Зрењанин – Кристална дворана. Гледалаца: 200. Судије: Обрадовић и Вучић (Зрењанин). Седмерци: Пролетер 3 (2), Црвена звезда 3 (3). Искључења: Пролетер 6, Црвена звезда 8 минута.

ПРОЛЕТЕР: Шару, Илић, Бјелица 2, Грујић 4, Паун 1, Лазић, А. Гаћиновић 9, Барјактаревић, Башић, Тосков, Вукоје 9 (2), Трнинић 5, Лукач, Терзић, Петровић 1, Живков, М. Гаћиновић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јанкетић, Симић, Улићевић 1, Вујовић, Гачевић 8, Столић 5, Чоловић, Милосављевић 6 (3), Настић 1, Јеленић, Грујић, Николић 4, Тимотијевић, Леовац 5, Златановић.