ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Црвено-бели настављају са победама

У десетом колу шампионата Србије, одбојкаши Црвене звезде су уписали девету узастопну победу, реванширавши се Спартаку за пораз са старта првенства: Црвена звезда – Спартак (Љ) 3:0 (26:24, 25:21, 25:21). Наша екипа је тако „обрнула круг“, победивши све екипе у Лиги, и то све максималним резултатом.

Црвена звезда је отворила утакмицу са три везана поена, али су гости брзо поравнали резултат (5:5). Уследиле су мини-серије од по 2:0 (9:7), а црвено-бели су +2 имали и на техничком тајм-ауту (12:10). Одмор је пријао нашем тиму, који је освојио наредна три поена (сервиси Милутиновића), па је тренер гостију био приморан да затражи тајм-аут (15:10). Спартак је успео да приђе на два поена заостатка (18:16), а након ас поена Лазаревића, и на свега поен, па је и Кобиљски затражио предах (20:19). Пауза није пореметила госте, који су успели да преокрену резултат у своју корист (21:22). Црвено-бели ипак први долазе до сет лопте након грешке гостију. Уследила је по грешка са обе стране, да би блок-поеном (Милутиновић-Стојсављевић) Црвена звезда освојила први сет – 1:0 (26:24).

Наша екипа је прва стигла до осетније предности и у другом сету (6:2), а убрзо је и додатно увећала своју предност (10:4). На техничком тајм-ауту, Црвена звезда је имала четири поена предности, а убрзо након тога се вратила на +6 (14:8). Спартак је успео да преполови вођство Звезде (17:14), али су црвено-бели нису дозволили ништа више од тога у овом сету. Ушли су са пет поена вишка у завршницу (21:16), и мирно привели сет крају – 2:0 (25:21).

За разлику од прва два сета, трећи су боље отворили гости (2:4). Одличан сервис Благојевића донео је Звезди изједначење, а након игре поен за поен, сервис Буцуљевића доводи Звезду у вођство (8:7), а на техничком тајм-ауту је наша екипа имала два поена предности (12:10). Спартак је преокренуо резултат после одмора серијом од 4:0, што је било сигнал за тренера Звезде да затражи тајм-аут (13:16). Црвено-бели освајају наредна два поена. Пожртвовану игру Јевтића у одбрани, Благојевић користи да доведе нашу екипу до изједначења, а затим је био сигуран и Шкрбић, па се Звезда вратила у вођство (18:17). Блок Милутиновић-Јаковљевић тера тренера Спартака да реагује тајм-аутом (20:18), а исти блок, појачан Благојевићем наставља Звздину серију и после одмора (21:18). Гости одговарају са два везана поена, али нису успели да ураде ништа више од тога. Црвена звезда долази до три меч лопте, а Околић користи прву – 3:0 (25:21).

На овај начин, црвено-бели су успешно стартовали у 2016. години, и направили добру увертиту пред тешке мечеве, који их очекују. Звезда у уторак наставља такмичење у Купу изазивача, утакмицом против француског Араго Сета у оквиру осмине финала, а у следећем колу шампионата Србије гостују Војводини у утакмици која би могла да буде одлучујућа у борби за прву позицију пред плеј-оф.

Црвена звезда – Спартак 3:0 (26:24, 25:21, 25:21)

Београд. Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 100. Судије: Станислава Симић и Владимир Цветковић. Трајање меча: 81 минут.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 5, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Шкрбић 4, Гмитровић 1, Милутиновић 5, Јаковљевић 13, Стојсављевић 8, Мунћан 2, Благојевић 21, Вељовић, Буцуљевић 2. Тренер: Драган Кобиљски.
СПАРТАК: Дудуј 8, Тодосијевић (либеро), Гајевић, Максимовић, Вешовић, Дојчиловић 14, Главинић 10, Лазаревић 1, Миловановић 2, Радосављевић 12, Јанковић (либеро), Илић 4. Тренер: Богдан Величковић.