ВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Кадеткиње на врху уз максималан учинак после првог дела сезоне

Црвено-беле су у великом стилу завршиле први круг лигашког дела кадетске лиге победом у Београду против Шапца резултатом 69:12 (16:8, 11:2, 24:0, 18:2) и са скором 7-0 суверено држе прву позицију.

Очекивала се нова Звездина победа, а бранилац титуле се потрудио да последњи меч у овој календарској години протекне у апсолутној доминацији. Серијом од 9:0 након четири минута екипа Предрага Станојчића наговестила је убедљив тријумф. Ипак, Шапчанке су се у првом периоду игре још и добро држале, па су углавном са линије слободних бацања успеле да се одрже у игри, тако да је прва деоница завршена резултатом 16:8 у корист домаћег тима.

Друга четвртина била је најнеефикаснија на утакмици, али је одбрана црвено-белих била на нивоу и допустила противнику да постигне само два поена, да би Јована Ћурувија кошем на крају првог полувремена одвела екипу на одмор са предношћу од +17 (27:10).

Маријана Зукановић

Потпуна доминација Звезде уследила је у трећој четвртини, када гошће нису успеле да постигну кош. За то време су Маријана Зукановић и Нина Тешић постигле гомилу поена, да би им се прикључила и Невена Наумчев са пет поена у низу. Након тога је двојац Зукановић-Тешић наставио да засипа кош гошћи, а Ивана Катанић је погодила за 51:10 након треће деонице коју је Звезда добила резултатом 24:0.

Од 13. до 32. минута Шабац није поентирао, па су шампионке направиле серију од 35:0 и решиле све дилеме. У последњем периоду игре поене су постизале Марија Мољевић, Тамара Ракић, Невена Наумчев, Ива Дробњак, Јована Дамњановић, Тамара Чубра, Јована Ћурувија, па је Црвена звезда још један период игре убедљиво решила у своју корист (18:2) и на крају славила са 57 разлике.

Нина Тешић

Невена Наумчев је још једном била најефикаснија на утакмици са 14 поена уз девет скокова, пет украдених лопти и три асистенције, па је са индексом 25 понела титулу МВП-а. Нина Тешић је убацила 12 поена уз девет скокова, шест украдених лопти и три асистенције, док је Маријана Зукановић забележила 11 поена, пет скокова и две украдене лопте. Занимљив учинак имала је и Ивана Катанић – по шест поена и скокова, чак девет украдених лопти и 10 асистенција. У саставу Шапца девет поена је постигла Драгана Јокић уз осам скокова, две украдене лопте, али и чак 16 изгубљених.

Црвено-беле су нанизале 56 скокова, од тога чак 31 у нападу (Нина Тешић је свих својих девет скокова имала је на противничкој половини), 35 украдених лопти, али и 24 изгубљене, 22 асистенције и индекс 89. Са друге стране екипа Шапца је само једном погодила из игре на утакмици (1/30), што је фрапантан податак. Гошће су имале 26 скокова, пет украдених и невероватних 48 изгубљених лопти, па индекс -28 још и не делује тако лоше.

Црвена звезда – Шабац 69:12 (16:8, 11:2, 24:0, 18:2)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 50. Судије: Ивановић и Ковачевић.

Црвена звезда: И. Катанић 6 (10 ас, 9 ул, 6 ск, 7 ил), Наумчев 14 (9 ск, 5 ул, 3 ас, 3 ил), Ћурувија 7 (4 ул, 2 ас, 2 ск, 3 ил), Зукановић 11 (5 ск, 2 ул), Славковић (2 ск), Дамњановић 6 (6 ск), Тешић 12 (9 ск, 6 ул, 3 ас, 2 ил), Мољевић 4 (9 ск, 4 ул), Дробњак 2 (2 ск, 2 ил), Ракић 3 (2 ск, 2 ас), Чубра 4 (3 ск, 2 ас, 2 ул, 3 ил), Јевђенијевић.

Шабац: Крајнић 2 (8 ил), Атанацковић (4 ск, 4 ил), Јокић 9 (8 ск, 2 ул, 16 ил), Мијаиловић (2 ил), Стошић 1 (6 ск, 13 ил), Продановић, Лазаревић, Киш, Вукашиновић (5 ск, 3 ил), Спасојевић (2 ск, 2 ил).

У кадетској лиги следи пауза од месец дана, а прву утакмицу у новој години црвено-беле ће одиграти у 8. колу против Партизана 1953 Волво.