ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Демонстрација силе у Пиониру, кошаркашице савладале Бор са 83 разлике и направиле сјајну увертиру за меч против Бајерна

Кошаркашице Црвене звезде направиле су сјајну увертиру за меч својих колега против Бајерна, пошто су у хали Пионир авладале Бор резултатом 114:31 (26:14, 28:10, 36:2, 24:5) у 12. колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Гошће су биле равноправан ривал на почетку, чак су и повеле у три наврата, највише захваљујући својој најбољој кошаркашици Јелени Никпаљевић, која је тројком одвела свој тим до предности од 7:5. Међутим, касније је све брзо дошло на своје и црвено-беле су серијом од 10:2 за три минута успеле да стигну до вођства од 15:7. Мање су грешиле од ривала и уз добру ролу Снежане Чолић стигле до осетније предности. На другој страни је Јелена Никпаљевић одржавала Бор у игри и убрзо смањила на -3 (12:15). Звезда одговара тројкама Александре Катанић и Снежане Чолић. У финишу првог периода “Чола“ постиже свој девети поен и екипа Драгана Вуковића долази до вођства од 26:14 после првих 10 минута. Јелена Никпаљевић је убацила 10 од 14 поена своје екипе у наведеном периоду игре.

Након тога је све било лакше. Домаћи састав је засуо поенима противнички кош у другој деоници. Истакле су се сестре Катанић и Јелена Ћирић, а Невена Наумчев је просто летела по терену, освајала лопте, а након тога и нанизала четири поена, као и Наташа Ковачевић, која је тада започела свој мали шоу, па је домаћи састав направио огромну серију од 25:0, стигао до вођства од 48:14 и у 17. минуту решио све дилеме око победника, ако су оне уопште и постојале. Наташа Ковачевић је убацила чак 10 поена у последња четири минута друге четвртине и са укупно 12 у првом полувремену била је најефикаснија у тиму за велику разлику у корист Звезде на полувремену од +30 (54:24).

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12241415_1031611186899777_1121938235102711695_n

У трећој четвртини на делу је била права демонстрација силе, јер је црвено-бели тим добио овај десетоминутни период резултатом 36:2. Милица Бојовић, Снежана Богићевић, Ивана Катанић отвориле су нову велику серију Звезде, да би Катарина Зец, Александра Катанић и Снежана Чолић потпуно дотукле неравноправног противника и најавиле да би до краја победа могла бити изражена и троцифреном разликом.

Све је ишло ка томе после тројки Снежане Чолић и Невене Наумчев почетком последње четвртине, али је стратег домаћег тима пружио шансу најмлађим кошаркашицама, па је ритам мало опао, али то није спречило Звезду да серијом од 10:0 заврши меч са максималном предношћу и стигне до девете победе у сезони.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12108241_1031610216899874_9098020163634934935_n

Најефикаснија на утакмици била је Снежана Чолић са 19 поена (шут за два поена 3/4, тројке 3/3, слободна бацања 4/4) уз пет скокова, по две асистенције и украдене лопте, па је са 25 индексних поена била МВП утакмице. Друга по индексу (21) је била Наташа Ковачевић са 14 поена (шут за два 4/6, тројке 1/1, слободна бацања 3/5) уз девет скокова, три асистенције и две украдене лопте. Александра Катанић је нанизала 14 поена, седам скокова, четири украдене лопте и две асистенције, Катарина Зец 12 поена и осам скокова, Ивана Катанић 12 поена, седам скокова и четири асистенције, а Невена Наумчев 12 поена, шест украдених лопти, по три скока и асистенције. У тиму Бора истакла се Јелена Никпаљевић са 16 поена, пет скокова и четири украдене лопте.

Црвено-беле су на овој утакмици забележиле чак 176 индексних поена, 62 скока (41 у одбрани), 31 асистенцију, 20 украдених лопти, осам блокада уз одличан шут за два поена 36/63, тројке 8/14, слободна бацања 18/22. Бор је поред 31 изгубљене лопте имао и укупан индекс у дебелом минусу (-31).

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12391875_1048945805166315_322522759180273483_n

Црвена звезда – Бор 114:31 (26:14, 28:10, 36:2, 24:5)

Београд – Дворана: Пионир. Гледалаца: 500. Судије: Марковић и Мали.

Црвена звезда: Зец 12 (8 ск, 4 ил), Наумчев 12 (6 ул, 3 ск, 3 ас, 2 ил), Ковачевић 14 (9 ск, 3 ас, 2 ул, 6 ил), Богићевић 9 (8 ас, 4 ск, 2 бл), И. Катанић 12 (7 ск, 4 ас, 2 ил), А. Катанић 14 (7 ск, 4 ул, 2 ас), Ћирић 8 (6 ск, 4 бл, 2 ас), Чолић 19 (5 ск, 2 ас, 2 ул, 2 ил), Бојовић 8 (4 ск, 3 ул), Тешић 6 (3 ск, 2 ас), Чубра (3 ск, 3 ил), Ђорђевић (3 ск, 2 ас).

Бор: Стаменковић (3 ск, 3 ул, 5 ил), Бекан, Голубовић 3 (2 ск), Филиповић (2 ил), Туцић 4 (3 ск, 2 ул), Станујкић (2 ил), Милићевић 2 (2 ил), Живић 4 (2 ск, 2 ул, 2 ил), Милица Сулејман 2 (8 ил), Крстић (2 ск), Никпаљевић 16 (5 ск, 4 ул, 5 ил), Цоцић (3 ск, 2 ил).

Звезда сада има скор 9-3 и заузима другу позицију на табели, а последњу утакмицу у 2015. години одиграће следећег викенда на гостовању против Врбаса, који је до овог кола био бодовно поравнат са нашим најтрофејнијим клубом.