ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Убедљив тријумф црвено-белих кошаркашица у Крагујевцу

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су седми тријумф ове сезоне. Црвено-беле су убедљиво славиле у Крагујевцу против Радничког резултатом 80:61 (16:20, 20:8, 25:15, 19:18).

Крагујевчанке су константно имале предност од једног до шест поена, све до 16. минута, када Звезда прави велику серију од 11:0, и на полувреме одлази са вођством од осам разлике. Од тада је на паркету дворане која носи име по славној кошаркашици црвено-белих Гордани Богојевић, постојао само један тим – Црвена звезда.

Раднички је нешто боље почео меч и стекао предност од 6:2, затим и 8:5, коју црвено-беле експресно успевају да анулирају тројкама Снежане Чолић и Катарине Зец за изједначење (8:8). Након тајм-аута за домаћи састав, Крагујевчанке су побегле на +6 (15:9), али Звезда успева да преполови заостатак преко расположене Катарине Зец, која је у првој четвртини убацила осам поена. Кошем Невене Наумчев екипа Драгана Вуковића за кратко прилази на пола коша заостатка (16:17). Међутим, Раднички увећава предност тројком доминантне Бојане Стевановић, па ривал решава прву четвртину у своју корист резултатом 20:16.

Серијом од 6:0 у првој половини друге деонице преко Јелене Ћирић, Иване Катанић и Мине Ђорђевић, након скока у нападу, гостујући тим успева да изједначи на 24:24. Сара Милошевић је са четири поена у низу одржала вођство Радничког, али је уследила велика Звездина серија од 11:0, којом су отишле на полувреме са до тада највећом предношћу од +8 (36:28). Велики налет београдског састава отворила је кошем Снежана Чолић, затим се тројком надовезала Милица Бојовић, па су Снежана Богићевић и Александра Катанић постигле по три поена у низу. За то време домаће нису поентирале од 16. минута, па све до краја првог полувремена.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12342775_1042388495822046_9130093072992960842_n

Предност је и у наставку вртоглаво расла после добре роле Мине Ђорђевић, њена четири поена у низу и поготка Јелене Ћирић, која је на овом сусрету пружила најбољу партију од доласка у редове нашег најтрофејнијег клуба. Тако је у 23. минуту већ било 49:34 у корист Црвене звезде. После краће паузе црвено-беле настављају да сипају са свих позиција. Тројка Иване Катанић, поени Снежане Чолић и Милице Бојовић, па тројка Наташе Ковачевић и већ је било 20 разлике (61:41), да би Јелена Трифуновић смањила на -18 пред последњих 10 минута.

Гостујући састав није био тако ефикасан у последњем периоду игре, па је у 36. минуту Раднички смањио на 51:66, али било је то све што су крагујевачке кошаркашице урадиле. Александра Катанић је у финишу била непогрешива са линије слободних бацања (6/6), шансу су добиле све играчице, па се у стрелце уписала и Нина Тешић, а коначан резултат поставила је Снежана Чолић са линије за слободна бацања.

Најефикаснија у победничком тиму била је Снежана Чолић са 14 поена (шут за два поена 3/3, тројке 2/3, слободна бацања 2/2) уз по два скока и асистенције. Александра Катанић је забележила 13 поена (слободна бацања 7/8), Милица Бојовић и Катарина Зец по 10. У екипи Радничког истакле су се Јелена Трифуновић са 13, Ивана Целић и Бојана Стевановић са по 12 и Сара Милошевић са 11 поена. Превагу црвено-белима је донео бољи шут за три поена (43 одсто) и већи број изведених слободних бацања, јер је Раднички имао седам фаулова више.

Раднички – Црвена звезда 61:80 (20:16, 8:20, 15:25, 18:19)

Крагујевац – Дворана: Гордана Гоца Богојевић. Гледалаца: 200. Судије: Никитовић и Арсић.

Раднички: Новак (2 ил), Живадиновић, Целић 12 (2 ил), Трифуновић 13 (2 ск, 4 ил), Димић 4, Д. Ђорђевић, Јовановић, Стевановић 12 (4 ас, 2 ск, 2 ул, 9 ил), Јанчић 4, Цветановић 5 (3 ск), Милошевић 11 (5 ск). Није играла: Тришић.

Црвена звезда: Зец 10 (2 ск, 5 ил), Наумчев 2 (2 ил), Ковачевић 3 (3 ск), Богићевић 6 (2 ск, 2 ил), И. Катанић 5, А. Катанић 13 (4 ил), Ћирић 6 (2/2 за два, 2/2 слободна бацања), Чолић 14 (2 ск, 2 ас, 3 ил), Бојовић 10 (2 ск, 2 ас), Зукановић, Тешић 2 (1/1), М. Ђорђевић 9 (3 ск, 2 ил).

Звезда је овом победом остала на деоби другог места са Врбасом и Спартаком, који су такође славили у овом колу, тако да сва три тима имају скор 7-3. У следећем колу црвено-беле дочекују екипу Краљева.