ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши савладали и Нови Пазар

У заосталој утакмици четвртог кола шампионата Србије, одбојкаши Црвене звезде су дочекали Нови Пазар, и остварили нову убедљиву победу – 3:0 (25:13, 25:20, 25:21).

У првом сету, на терену је постојала само једна екипа, с обзиром да су црвено-бели више него убедљиво решили овај сет у своју корист. Средином сета, Звезда је имала двоцифрену предност, а до краја сета је она додатно увећана – 1:0 (25:13).

У другом сету се водила велика борба до пред саму завршницу. Црвена звезда је повела са 8:5, а затим имала минималну предност на техничком тајм-ауту (12:11). Нови Пазар је и повео на кратко, али је после резултата 19:18 у корист црвено-белих, уследила серија нашег тима од 6:2, којом је вођство у сетовима дуплирано – 2:0 (25:20).

Наша екипа је имала константну предност и у трећем сету. Након +4 на техничком тајм-ауту (12:8), гости су припретили и стигли на свега два поена заостатка, да би Звезда поново подигла ниво игре и поново почела да повећава предност у своју корист (20:15). Одговорили су гости са два везана поена, али су и црвено-бели одговорили истом мером. Нови Пазар се није предавао, пришао је на свега два поена заостатка (23:21). Ипак, то је све што су гости успели да ураде у овом сету, пошто су наши одбојкаши освојили наредна два поена, и тиме решили меч у своју корист – 3:0 (25:21).

Још једном је најефикаснији на утакмици био Александар Благојевић (22 поена), док је Немања Јаковљевић постигао 13. Код гостију, највише поена је постигао Бранислав Радовић (9).

Црвена звезда је тако наставила серију победа, и за сада наши одбојкаши показују да им висок ритам утакмица уопште не смета. Следећи меч их очекује већ у петак када гостују Радничком у Крагујевцу.

Браво, момци!

Црвена звезда – Нови Пазар 3:0 (25:13, 25:20, 25:21)
Дворана: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 200. Судије: Ненад Давидовић и Владимир Цветовић. Трајање меча: 71 минут.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 9, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Шкрбић, Гмитровић, Милутиновић, Јаковљевић 13, Стојсављевић 5, Мунћан 6, Благојевић 22, Вељовић, Буцуљевић 3. Тренер: Драган Кобиљски.
НОВИ ПАЗАР: Зоранић, Новоселац, Р. Стевановић 8, Делић, Даца 2, Н. Стевановић 8, Радовић 9, Божовић 3, Брзаковић 1, Затрић 8, Булатовић, Капур (либеро). Тренер: Милорад Кијац.