FeaturedВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

„Бесна“ Грофова Звезда мајсторијама и „седмицом“ наплатила пораз у Купу, настрадао Чукарички!

Црвена звезда је декласирала Чукарички на Бановом Брду, и победом од 7:2 показала да је заборавила на дебакл у Купу Србије. По два гола, веома атрактивна, постигли су Вијеира и Ибањез, сјајно је мрежу погодио и Грујић, а стрелци су били и Срнић и Јовић.

Ево и голова:

Треба истаћи и да је Стојковић добио црвени картон почетком другог дела, при резултату 4:2, што је олакшало посао нашем тиму.

Овим тријумфом, наш тим је оборио рекорд генерације Славољуба Муслина, од 17 везаних победа, а сада има предност од 21 бода у односу на другопласирани Борац, односно 24 у односу на вечитог ривала.

Чукарички – Црвена звезда 2:7 (2:3)

Стадион: Чукаричког на Бановом брду.
Судије: Александар Васић, Дејан Петровић, Јовица Милин
Стрелци: Павловић у 4. и 30. за Чукарички, а Грујић у 15, Ибањез у 20. из пенала и 60, Срнић у 45. и Вијеира у 51. и 76. и Јовић у 87. минуту за Звезду
Жути картони: Матић, Стојковић, Остојић, Бојић (Чукарички), Плавшић (Звезда)
Црвени картони: Стојковић у 54. за Чукарички

Чукарички : Стевановић, Стојковић, Ади, Остојић, Бољевић, Д. Срнић, Б. Јанковић, Матић, Бојић, Мандић, Павловић.

Црвена звезда: Кахриман, Петковић, Павићевић, Луковић, Ибањез, Јовановић, Доналд, Срнић, Грујић, Плавшић, Виеира.

Чукарички је примио свега 9 голова у првих 19 утакмица у сезони, а вечерас им је Грофова машина дала само два мање за 90 минута. Иако је играла без Катаија, наша екипа је сјајном игром дошла до 18. победе у првенству, а сем два гола Павловића, домаћи практично нису имали праву шансу.

Сјајно се на терен вратио Марко Грујић, Вијеира и Ибањез били су прилично распуцани, а један од најрасположенијих на терену био је Плавшић. У одбрани је поново шкрипало, али само у првом делу мечу.

Наш тим наредни меч игра против Радника на Маракани, за 19. победу у сезони!

ТОК МЕЧА:

’90 Пробао је Ристић из даљине, али лопта одлази преко гола.

87′ ГОООООООООООООООООООЛ! Лука Јовић! Плавшић је повукао напад, центрирао, лоше су реаговали играчи Чукаричког, лопта је дошла до Петковића, који је несебично асистирао Јовићу, а Лука постигао погодак левом ногом.

84′ Могао је и Лука Јовић да постигне гол, али је изблокиран.

Прве измене вечерас Божовић је извршио у 79. минуту, а у игру су ушла Звездина деца, Јовић и Ристић, уместо Уга и Јовановића.

76′ ГОООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! Неколико пута је Уго Вијеира вечерас правио потез више, али се овога пута то исплатило. „Промешао“ је нколико домаћих дефанзиваца и онда ефектно завршио акцију, за 6:2!

73′ Некадашњи играч Звезде, Ли Ади, ушао је у игру, како би домаћи избегли и већу катастрофу, а Марко Грујић покушао волејом, али је лопта завршила изнад пречке.

67′ Доналд је покушао из даљине, али право у голмана домаћих.

Луис Ибањез је постигао четири поготка против Чукаричког у овој сезони!

61′ ГООООООООООООООООООЛ! Иако је судија погрешио и досудио прекршај за Звезду, уместо да пусти предност, јер су наши момци имали сјајну прилику да у наставку постигну гол, Лучо Ибањез је наместио лопту и постигао један од најлепших голова у сезони, са преко 30 метара!

54′ Битан детаљ. Због старта са леђа, Стојковић добија други жути картон и завшава утакмицу!

51′ ГОООООООООООООООООООООООЛ! Одлично је текао напад Звезде, Грујић је сјајно пронашао Вијеиру, а Уго је сјајно финтом избацио своје чуваре из игре, а затим рутински погодио даљи угао Стевановића, за 4:2!

ПОЛУВРЕМЕ

Након првих 45 минута, Чукарички – Звезда 2:3 (Павловић 2 – Грујић, Ибањез, Срнић).

45+2′ ГOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOЛ! Славољуб Срнић је постигао гол против свог бившег клуба и донео ново вођство Звезди, у последњим тренуцима првог полувремена!

30′ Нови гол Павловића и изједначење. Нису успели Луковић, а потом ни Павићевић, да зауставе нападача домаћих, који је врхом копачке савладао Кахримана и донео ново поравнање резултата свом тиму.

20 ‘ГООООООООООООООООООООЛ! Након центаршута Петковића оборен је Вијеира, а сигуран са беле тачке био је Ибањез, за преокрет Звезде!

17′ Покушао је Вијеира, али без опасности по Стевановића.

15′ ГООООООООООЛ! Марко Грујић! Сјајно је шутирао Звездин везиста са ивице казненог простора, а лопте се од стативе одбила у мрежу Стевановића.

Mного оштрих стартова домаћих и два жута картона у раној фази утакмице.

4′ Чукарички води! Након прве озбиљније ситуације, Павловић је лако надскочио индиспонираног Петковића, који је у очајној форми, и довео свој тим у вођство.