ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши у четвртфиналу Купа Србије

У утакмици осмине финала Купа Србије, одбојкаши Звезде поразили су Клек у Зрењанину у три сета, и на тај начин се пласирали у четвртфинале овог такмичења: Клек Србијашуме – Црвена звезда 0:3 (19:25, 21:25, 15:25).

Почетком првог сета, домаћа екипа је направила серију од 4:0, и повела са 5:3, Црвена звезда је брзо поравнала резултат, да би затим уследила игра поен за поен. Црвено-бели су направили серију пред одлазак на технички тајм-аут (9:12), али је резултат убрзо поново био изједначен (13:13). Уследила је „резултатска клацкалица“, да би серија Звезде од 4:0 (17:21) омогућила нашем тиму да мирно приведе сет крају – 0:1 (19:25).

Велика борба водила се и почетком другог сета – Клек је дошао до два поена предности, и одржавао ову разлику неко време. Звезда је серијом од 3:0 преокренула резултат у своју корист (9:10), али је ипак домаћин отишао са минималном предношћу на технички тајм-аут (12:11). Као и у првом сету, након техничког тајм-аута, тимови су се смењивали у вођству, а црвено-бели су поново били сигурни у завршници сета. Стигли су до три поена предности (18:21), а затим рутински привели сет крају – 0:2 (21:25).

На крилима добре игре из завршнице другог сета, црвено-бели одлично отварају трећи сет (2:7). Предност је наставила да расте, па је наша екипа имала седам поена предности пред одлазак на технички тајм-аут (5:12). Практично, већ је тада све било решено, Црвена звезда је стигла и до двоцифрене предности (10:20), а убрзо је и званично постала учесник четвртфинала Купа Србије – 0:3 (15:25).

Најефикаснији на мечу био је Александар Благојевић са 22 поена, док је код гостију највише поена постигао Томић (10).

Браво, момци!

Клек Србијашуме – Црвена звезда 0:3 (19:25, 21:25, 15:25)
Зрењанин – Кристална дворана. Гледалаца: 150. Судије: Мирко Јанковић и Зоран Радовановић. Трајање меча: 64 минута.
КЛЕК: Томић 10, Атељевић 7, Грбић, Тановић 2, Наранчић 4, Рољић 5, Ђукановић 1, Провиџало 8, Петровић, Сташевић (либеро). Нису играли: Грче и Салатић. Тренер: Давор Ћук.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 13, Јевтић (либеро), Ђурђевић, Шкрбић 6, Јаковљевић 14, Мунћан 5, Благојевић 22, Буцуљевић 4. Нису играли: Гмитровић, Милутиновић, Стојсављевић и Вељовић. Тренер: Драган Кобиљски.