ВажноЕвропска такмичењаКошаркаНајновије

Звезда сија у Минхену! Кошаркаши срушили Бајерн за другу победу у Евролиги!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Бајерн у Минхену, 78-90 (19-19, 24-19, 23-25, 13-27) у 5.колу Евролиге! Стефан Јовић је оборио рекорд Евролиге који је држао Маркус Вилијамс! Брине повреда Лазића.

Сјајно вече у Минхену, Звездина рапсодија! Звезда је од првог минута ушла добро у меч и за разлику од Подмосковља где је је на раскрсници изгубила путању, сада је остала на правом путу. Цирбес је вукао тим прву четвртину, штимац другу, Милер и Ребић трећу, Симоновић четврту, а Стефан јовић са 19 асистенција био позадина целе утакмице.

Бајерн је јако добро шутирао тројке и сваки пут када би Звезда вратила предност, успевао да се тројкама врати у меч. 10/23 за три, али ни то није било довољно за Баварце и Светислава Пешића. У егал првом полувремену, пуном грешака на обе стране, превагнуле су шутерске способности Савановића, Ренфроа и другара па је Бајерн имао +5.

У другом полувремену, Звезда је као и током меча, била апсолутно бољи тим. Много боља одбрана омогућила је и контре и лаке поене, али велика жеља је била предуслов победе, а Звездини момци су је итекако имали. Радују партије Николе Ребића и Марка Симоновића, Квинси Милер је одиграо најбољу утакмицу од доласка у Београд, Јовић господарио асистенцијама, а Штимац и Цирбес се допуњавали и водили Звезду до победе. Звезда није постигла ниједну тројку у првом полувремену, али јесте девет у другом, и то три играча – Милер, Ребић и Симоновић. Звезда је контролисала скок (29/27), и поред пар доста лако изгубљених лопти и узастопних напада Бајерна.

Оно што брине је повреда Бранка Лазића. Лазић је изашао током другог полувремена, уз болну гримасу, и није се враћао на паркет до краја.

Звезда се са скором 2-3 изједначила са бајерном на 4.месту, а сутра се играју два преостала меча групе А.

На крају јако битна победа за наду, за Топ16. Звезда у наредном колу гостује Стразбуру, где је још једна победа неопходна, а онда у храму кошарке и гротлу Пионира, дочекује Химки.

Момци, браво!

12227376_883896721679731_1872413746_o

5. коло Евролиге

Бајерн – Црвена звезда 78-90 (19-19. 24-19, 23-25, 13-27)

Минхен, „Ауди дом“

Гледалаца: 6.171

Судије: Ламоника (Италија), Конде (Шпанија), Лауринавичијус (Литванија)

БАЈЕРН: Риверс 6, Томпсон 6, Сејферт, Ренфро 11, Мићић, Ђедовић 9, Ципсер, Савановић 19, Гавел 7, Мејр, Тејлор 9, Брајант 12. Тренер: Светислав Пешић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Ребић 11 (3/5 за три), Томпсон 4п 2ас, Лазић 2п 3ас, Симанић, Тејић, Симоновић 15п 3ск (3/3 за два, 3/4 за три), Гудурић, Јовић 4п 5ск 19ас – индекс 25, Милер 22п 6ск 2укл 3бл (6/10 за два, 3/8 за три), Цирбес 14 (7/8 за два), Штимац 18п 5ск (8/9 за два). Тренер: Дејан Радоњић

ТОК МЕЧА

1/4 (19-19)

Звезда почиње меч у петорци Јовић, Лазић, Томпсон, Милер и Цирбес, на другој страни су Ђедовић, Ренфро, Савановић, Тејлор и Дион Томпсон.

Квинси Милер добро отвара меч. Брзо је исправио почетну грешку, затим постигао прве поене и забележио блокаду. Узвратио је Дион томпсон за Бајерн. Нервозан почетак обе екипе, доста грешака. Тандем Лазић&Цирбес доноси Звезди почетну предност и мини серију 5-0, коју прекида Савановић тројком, али Цирбес тера Светислава Пешића на први тајмаут на половини прве четвртине закуцавањем, 9-5 за Звезду. Нова серија Звезде поенима Томпсона и Цирбеса 8-3, за највећу предност за сада, +9 (8-17).

Савановић и Риверс тројкама одржавају Бајерн у игри, 3/5 за три. Тајмаут, Дејан Радоњић. Бајерн се серијом 11-0 потпуно вратио у меч и повео први пут на мечу. Звезда четири напада није успела да реши, направила два фаула у нападу, док Маик Цирбес није прекинуо серију Бајерна и изједначио за крај прве четвртине.

Цирбес 10, Томпсон 4, Милер 3п 2ск 2укл 3бл

2/4 (24-19)

Ребић, Јовић, Лазић, Симоновић и Штимац на паркету. Штимац поенима отвара другу четвртину, Звезда води 19-25. Сјајан почетак Владимира Штимца, тамо где је стао Цирбес, он је наставио. 6 поена за два минута. Гавел некако постиже тројку, четврту за Бајерн, а затим продором опет враћа Бајерн у меч. Али, опет Штимац! 10 поена Владимира Штимца, све Звездине поене у другопј четвртини постигао је Штимац. 20 од 29 Звездиних поена постигли су центри, Бајерн за три 50%, 4/8, Звезда 0/4.

Душко Савановић новом тројком изједначује, Тејлор закуцава и доноси Бајерну друго вођство на мечу а Ренфро новом тројком води Бајерн на +4, серија Бавараца 10-0, 33-29. Тајмаут, Дејан Радоњић. Штимац прекида серију Бајерна, половичан са пенала 1/2, али Ренфро невероватно закуцава са слободног бацања!

Ребић је промашио оба, Ђедовић погодио оба пенала, Бајерн има +8, што је њихова највећа предност. Милер упоран, погађа, 5 поена за њега уз офанзивни скок. Трећи узастопни напад за Бајерн, а оно што је јако лоше јесте да се капитен Бранко Лазић жали на повреду.

Звезда је преко Милера успела смањи предност домаћина.

Штимац 13п, Цирбес 10п, Милер 7п 3ск

3/4 (23-25)

Јовић, Гудурић, Томпсон, Милер и Штимац започињу друго полувреме. Милер новим поенима смањује на 43-40, али Ђедовић погађа тројку, седму за Бајерн. Милер! Прве тројка за Звезду на утакмици! Овог пута је била седма срећа, мини серија Звезде 5-0, 48-45. Милер је трећи двоцифрени кошаркаш у Звездиној екипи, у Бајерну је то само Савановић (10). Симоновић, друга тројка за Звезду! Враћа тројку Душко Савановић. Ребић за изједначење, трећа Звездина тројка, 53-53! Ребић, краде лопту, погађа уз фаул, Звезда опет води, 53-55! Тајмаут, Светислав Пешић. Серија црвено-белих 7-0 за ново вођство.

Егал утакмица у Минхену, расположени Милер се обрачунава са Бајерновим тројкашима, иако се још увек привикава на европски стил кошарке. Риверс је новом тројком довео Бајерн до предности, а Брајант постиже 12 поена и враћа свој тим на +5. Милеееер, нова тројка!

Милееееер! Трећа тројка, али у последњој секунди из одбојке, Ренфро погађа за 66-63!

Милер 20п 4ск, Штимац 15п 3ск, Цирбес 10

4/4 (13-27)

Ребић, Јовић, Симоновић, Милер, Цирбес. Цирбес постиже прве поене од прве четвртине, дефанзивни скок и асистенција Квинсија Милера. Ребиииић, друга тројка, поново Звезда води! Одлична игра Звезде у Минхену, велика прилика за другу победу, велику победу! Савановић не да Звезди да се одлепи, 68-68. Звезда сада жури, срља у покушају за три поена, што Бајерн преко Тејлора за три користи. Сада је Бајерн у серији.

Занимљива ситуација, Квинси Милер је тражио тајмаут. Збунио је и насмејао све присутне. Симиновић је украо лопту и положио у контри, Звезда води 71-72. Опет Душко Савановић, 73-72. Стефан Јовић је забележио 14 асистенција вечерас, до Вилијамсовог рекорда из Инстанбула га деле још три асистенције. Судијски тајмаут, сат је био у квару, лопта за Звезду, 7 секунди за напад, после новог судијског тајмаута.

Милер закуцава, Звезда понови води! Савановић је промашио оба слободна бацања! Јовић за Штимца кош уз фаул, Звезда води 77-73. 15 асистенција Стефана Јовића. Срећа за Бајерн, заспао је Милер, Савановић постиже поене. Симоновиииић, друга тројка, преко руке Ренфроа! Дион Томпсон прави кораке, тајмаут Светислав Пешић!

Узбудљива завршница у Минхену. Ауууфф, погрешио је и Звездин Томпсон, Рајан. 2.20 до краја, одлична одбрана, али ипак је свиран фаул Милеру. Тејлор сигуран са пенала 2/2, 77-80. Ребиииић, трећа тројка! 16 асистенција Стефана Јовића, сјајна утакмица у Ауди дому! Не погађа Риверс, Јовбић хвата! Симоновииииић! Звезда води 77-86! Смањује Ђедовић, 1.15 до краја. Поново Симоновић, 10 поена у последњој четвртини, четврта тројка! Звезда слави у Минхену! Друга победа у Евролиги!