ВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

Ватерполисти преслаби за Новљане

Ватерполисти Црвене звезде убедљиво су поражени од Јадрана из Херцег Новог у 6.колу Регионалне лиге на Бањици, 1:8 (0:1, 1:3, 0:2, 0:2). Једини гол за Звезду је постигао Андрејевић.

Звезда је имала неке шансе само у првој четвртини, али је потопљена без гарда. Прва четвртина је била и најзанимљивија, Видовић je голом 7 секунди пре краја практично најавио победника. После тога Jадран је само увећавао предност, а Звезда успела да постигне само један гол. Јановић је постигао два гола, Укропина један и Јадран је на полувреме отишао са плус 3, 1:4.

У наставку исти актери, Јановић-Укропина-Видовић и без пуно муке и труда Јадран носи бодове у Херцег Нови.

Понавља се катастрофалан шут црвено-белих, 1/23, 0/18 из игре. Црвено-бели нису успевали да дају гол чак ни са два играча више. Осим катастрофалне реализације, проблем је јако лоша одбрана играча више. Голман Краљ је забележио 9 одбрана.

Већ у недељу од 20:45 Црвена звезда дочекује првопласирани дубровачки Југ.

Црвена звезда – Јадран Царине 1:8 (0:1, 1:3, 0:2, 0:2)

Београд. Базен: Бањица. Гледалаца 400. Судије: Путниковић, Виријевић (Србија). Играч више: Црвена звезда 13 (1), Јадран 8 (3). Два играча више: Црвена звезда 1 (0).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ (9 одбрана), Јовић, Јанковић, Репановић, Бакић, Радуловић, Јовановић, Андрејевић 1, Тришић, Ешкерт, Танкосић, Кнежевић, Тодоровски, Колашинац. Тренер: Ристо Маљковић.

ЈАДРАН ЦАРИНЕ: Кандић (10 одбрана), Укропина 2, Попадић, Ковачић, Видовић 2, Москов, Банићевић, Јановић 3, Гардашевић, Ранђић, Петровски, Пјешивац, Поповић, Спајић 1. Тренер: Владимир Гојковић.