ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Трећи тријумф Звездиних кошаркашица у сезони

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Новосадску ЖКА у 4. колу националног шампионата резултатом 64:52 (16:11, 14:14, 18:12, 16:15) и трећом победом задржале место при врху табеле.

Црвено-беле су сјајно отвориле меч предвођене расположеном Катарином Зец која је у првих седам минута постигла шест поена и то без промашаја (3/3), па је наш најтрофејнији клуб повео са 12:4. Гошће из Новог Сада пред крај прве деонице успевају да смање на 11:16, углавном поенима са линије слободних бацања.

Празан ход у Звездиној игри, Новосадска ЖКА није у потпуности искористила, али је успела да приђе на поен заостатка (15:16). После скоро четири минута у другој деоници домаћи тим успева да поентира и то преко новог појачања из Шапца и јуниорске репрезентативке Србије Јелене Ћирић. Међутим, екипа коју са клупе предводи Селена Павловић-Несторовић тројком Дуње Лукач у 16. минуту први пут долази до изједначења (21:21), а недуго након тога и до првог вођства кошем исте играчице за 23:22. Одмах је поготком одговорила Снежана Чолић, велико појачање Црвене звезде, а тројкама су се надовезале Снежана Богићевић и Милица Бојовић, тако да је екипа Драгана Вуковића на полувреме отишла са предношћу од 30:25.

zz19

У наставку сусрета бриљирала је Снежана Богићевић, која је за само шест минута у трећој четвртини убацила девет поена и Звезда је захваљујући њеним бројним кошевима побегла на двоцифрену разлику (41:28). После тројке Милице Бојовић и поена Снежане Чолић било је и 15 разлике (46:31).

Домаћи састав је држао конце игре у својим рукама, али су гошће поенима са линије слободних бацања лагано топиле заостатак, да би кошевима Наташе Вуковић и Неде Ђурић у 33. минуту стигле на само минус четири (44:48) после серије од 11:0.

Било је то све што су кошаркашице из српске Атине успеле да ураде на гостовању у Београду, јер је Звезда предвођена Снежаном Богићевић убрзо поново стекла двоцифрену предност (58:46), коју је одржала до краја и заслужено славила трећу победу ове сезоне.

Снежана Богићевић је била најефикаснија у победничком тиму са 17 поена, а пратиле су је Милица Бојовић са 13 и Катарина Зец са 10 поена. Дуња Лукач је за гошће убацила 18 поена, док је Јелена Митровић забележила дабл-дабл учинак са 11 поена и 16 скокова, па је са индексом 16 била најкориснија на утакмици. Црвено-беле су имале знатно бољи шут за два поена, мање су грешиле и биле су агресивније у одбрани, па је на крају укупни индекс корисности био 72:42 у корист домаћег тима.

Црвена звезда – Новосадска ЖКА 64:52 (16:11, 14:14, 18:12, 16:15)

Београд – Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Ивановић и Стековић.

Црвена звезда: Зец 10 (7 ск, 2 ас, 2 ил), Богићевић 17 (4 ск, 2 ул, 3 ил), Чолић 5 (4 ск, 4 ас, 3 ул, 3 ил), А. Катанић 6 (7 ас, 6 ск, 3 ул), Ћирић 2 (3 ск, 2 бл), Бојовић 13 (6 ск, 3 ул, 2 ас, 3 ил), Наумчев 2, И. Катанић, М. Ђорђевић 9 (6 ск, 3 бл, 2 ас). Нису играле: Ђокић, Тешић и Чубра.

Новосадска ЖКА: Васић 6 (6 ск, 2 ул, 2 ил), Вуковић 2 (6 ск, 4 ил), Ђурић 10 (6 ас, 5 ск, 4 ул, 4 ил), Гверо, Марункић 2 (2 ил), Радуловић, Требовац 3 (2 ск, 3 ил), Лукач 18 (5 ск, 2 ил), Витомир, Митровић 11 (16 ск, 3 ил). Нису играле: Стаменковић и Момиров.

Црвено-беле сада имају скор 3-1 и највероватније ће остати на другој позицији после 4. кола, јер се очекује нова победа водећег Радивоја Кораћа.