FeaturedВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

Звезда „испрашила“ и ОФК за тринаесту у низу и +17!

Црвена звезда је савладала ОФК Београд резултатом 4:1 у 16. колу Супер лиге Србије и забележила тринаесту везану победу у шампионату.

На полувремену је било 1:0, а гол је постигао Славољуб Срнић. Након тога поништен му је регуларан погодак, након ко зна које по реду грешке помоћног судије. Црвени картон је заслужено добио Срђа Кнежевић. У другом делу игре, ОФК је свега неколико пута прешао центар игралишта, а наши момци су наставили да играју сјајно и преко Срнића, Јовановића и Вијеире дошли до убедљиве победе. Ипак, опустили су се наши момци у финишу, па је Симић постигао почасни погодак за своју екипу. Треба истаћи и две асистенције Матоса и несебичан пас Луке Јовића за Уга.

Наши момци играли су без најбољег стрелца, Катаија, док Плавшић и Павићевић такође одмарали. Заменили су их Ристић, Матос и Јовановић. Плавшић је заиграо у финишу меча.

Утакмица је почела минутом ћутања, у част Ранка Жеравице, легендарног кошаркашког стручњака.

16. коло Супер лиге Србије

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОФК БЕОГРАД 4:1 (1:0)

Стадион: Рајко Митић

Гледалаца: 11 200

Жути картони: Андрић, Кнежевић, Савић

Црвени картон: Кнежевић

Стрелци: Срнић у 43. и 64, Јовановић у 62. у Вијеира у 82. минуту за Звезду и Симић у 90. за ОФК

Црвена звезда: Кахриман, Петковић, Јовановић, Луковић, Ибањез, Доналд, Грујић, Ристић (Јовић), Матос (Сикимић), Срнић (Плавшић), Виеира

ОФК Београд: Чупић, Радовановић, Савић, Кнежевић, Игњатијевић, Цуцкић, Дамјановић, Јовановић (Димитров), Стјепановић (Пејовић), Симић, Андрић (Гојков)

ТОК УТАКМИЦЕ

Ибањез је у 6. минуту покушао главом да лобује Чупића, са готово шеснаест метара, на пас Доналда, али је лопта отишла преко гола.

Покушао је из даљине Вијеира два минута касније, али је Чупић одбранио.

Покушао је у 15. минуту и ОФК први пут, али без веће опаснсости.

У наредном нападу шутирао је Грујић, са 20-ак метара, али преко гола.

Није било много узбуђења у овом делу игре, а Цуцкић је у 23. минуту покушао из слободног ударца, али преко гола.

Велику прилику имала је Звезда већ у наредној акцији, кад је Вијеира сјајно проиграо Ристића, који је ишао сам ка голу, али је дао себи нешто дужи фор и та прилика је отишла у неповрат.

У 32. минуту Кнежевић је преоштро стартовао на Грујића, добио жути картон, а онда због приговора и уличног понашања и други, па је ОФК Београд остао са играчем мање.

Матос је у 37. минуту имао одличну прилику, али је веома лоше реаговао.

Када се чинило да ће се на одмор отићи без голова, Матос је коначно одрадио нешто конкретно на левој страни, центрирао, а на другој стативи је Срнић одлично реаговао и послао лопту у мрежу.

Већ у следећем нападу, по ко зна који пут је погрешио помоћни судија и Срнићу је поништен апсолутно регуларан гол.

На старту другог дела покушао је Вијеира, али је лоше завршио одличну соло-акцију.

Пробао је и Ристић у 53. минуту, али је лопта завршила преко гола. Са готово истог места и са готово истим исходом шутирао је Мичел Доналд само шездесет секунди касније.

У 58. минуту могла је Звезда себи да направи проблем. Кахриман је лоше испуцао лопту, Дамјановић је шутирао, али се голман исправио и избацио лопту у корнер.

У 62. минуту, Звезда је дуплирала предност. Одлично је Јовановић пресекао напад гостију, одиграо дупли пас са Ристићем, а онда рутински, у маниру нападача, реализовао ову прилику.

Само два минута касније, нови гол! Поново је Матос асистирао са леве стране, а Срнић био на правом месту, само потурио ногу и практично решио питање победника.

У 70. минуту, атрактивно је покушао Вијеира, петом, али је изблокиран.

Пет минута касније је пробао Матос са леве стране, али преко гола.

Звезда је од 80. минута на терену имала три нападача – Сикимића, Јовића и Вијеиру.

Управо су двојица од њих у 82. минуту свом тиму донели предност од 4:0. Срнић је одлично проиграо Јовића, овај био сам испред голмана, могао да заврши акцију, али се одлучио да проигра Вијеиру, који је лако убацио лопту у празан гол.

У финишу су се опустили наши играчи, па су гости преко Симића дошли до почасног поготка, а он га је прославио веома непристојно.