ВажноВатерполоНајновијеРегионална лига

Убедљив пораз ватерполиста у „Вечитом дербију“

Ватерполисти Црвене звезде убедљиво су поражени од Партизана 15:3 (4:0, 4:1, 3:1, 4:1) у 5.колу Регионалне лиге. Танкосић, Јанковић и Радуловић.

Победник је био познат већ од самог почетка. Партизан је у првој четвртини остварио предност 4:0, а Црвена звезда први гол постигла 45 секунди пре краја полувремена, стрелац је био Танкосић. Катастрофалан учинак шута 1/12 у првом полувремену наспрам осам голова Партизана је јасан показатељ.

Јанковић је погодио на старту треће четвртине, али онда је Партизан наставио по старом и убедљиво дошао до нове победе.

Црвена звезда је везала трећи пораз, након прве две стартне победе. У наредна два кола црвено-бели ће бити домаћини Јадрану (6.новембар) и Југу (8.новембар).

Партизан – Црвена звезда 15:3 (4:0, 4:1, 3:1, 4:1)

Београд. Базен: Бањица. Гледалаца: 300. Судије: Рагач, Раковић-Крстоношић (Србија). Играч више: Партизан 7(5), Црвена звезда 6(1). Петерци: Партизан 1(1), Црвена звезда 1(0).

Партизан: Ристичевић Страјо, Велкић, Тикас 1, Манојловић 2, Суботић 3, Драшовић 2, Гогов 1, Јакшић 1, Јанковић, Радојевић 4, Вучинић, Асановић, Бракочевић, Аџић 1. Тренер: Владимир Вујасиновић.

Црвена звезда: Краљ (7 одбрана), Јовић, Јанковић 1, Репановић, Бакић Радуловић 1, Јовановић, Андрејевић, Јапунџић, Ешкерт, Танкосић, Кнежевић, Игњатовић, Никочевић. Тренер: Ристо Маљковић.