ВажноНајновијеОсталоХокеј

Хокејаши на путу повратка старе славе, савладани Загреб и Триглав на гостовањима

Црвена звезда се у последње време у хокеју на леду озбиљније посветила такмичењима у сениорској конкуренцији, па од ове сезоне учествује у Сло хокеј лиги, где после два кола има две победе и то су обе на гостовањима. Иначе, црвено-бели ће у словеначком шампионату наступати у првом делу такмичења.

Пре седам дана екипа Ненада Милинковића стартовала је победом на гостовању против Загреба резултатом 7:4 (1:2, 3:1, 3:1), а јуче је савладан Триглав у Крању са 5:3 (1:1, 1:1, 3:1).

Екипа Црвене звезде састављена је углавном од младих репрезентативаца Србије, уз члана сениорског националног тима Роберта Сабадоша, словачког хокејаша Марјана Микуша, Доминика Црногорца, који има канадско држављанство и повратника у српски хокеј 32-годишњег играча са руским и српским пасошем Павела Поправку.

Вођство Звезди у Крању донео је Иван Анић, појачање из Мађарске, у 12. минуту, да би Триглав изједначио у финишу прве трећине поготком Луке Логара у “пауер плеју“. Домаћи су повели у 23. минуту са 2:1 преко Михе Ахачича, а затим је ледом завладао искусни Павел Поправка, који је средином меча изједначио на 2:2, па се и друга деоница завршила нерешеним резултатом.

Триглав је поново стигао до предности у 42. минуту голом Тилена Калана, а након тога је уследио Звездин “блицкриг“, голови Андреја Цвика у 46. и Поправке у 47. минуту. Триглав је имао 13 удараца на гол више од Звезде, али је чувар мреже Петар Степановић био на висини задатка, па је наш “баћушка“ Павел Поправка у последњем минуту погодио празну мрежу, постигао хет-трик и поставио коначних 5:3 за Црвену звезду против Триглава усред Крања.

Црвено-бели су тако једина непоражена екипа у лиги и са максималних шест бодова деле друго место са Марибором, који има исти број бодова, али утакмицу више, док је Триглав први на табели са девет бодова из пет утакмица.

Триглав – Црвена звезда 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Крањ – Дворана: Злато поље. Гледалаца: 40. Главни судија: Борут Лешњак. Помоћници: Алеш Лешњак и Јака Чертанц. Шутеви на гол: Триглав 42, Црвена звезда 29. Искључења: Триглав 6, Црвена звезда 10.

Стрелци: Логар у 20, Ахачич (асистенти М. Бан, Штенклер) у 23. и Калан (Печек, Ахачич) у 42. минуту за Триглав, а Анић у 12, Поправка у 32 (Бјелогрлић), 47. (Новаковић) и 60. и Цвик (Сабадош) у 46. минуту за Црвену звезду.

Триглав: Овсеник, Швенк, Логар, Шкрјанец, Калан, Штенклер, М. Поточник, К. Поточник, Вовк, Вилфан, Хочевар, Ахачич, Дракслер, Печек, Лампич, М. Бан, У. Бан, Маркич.

Црвена звезда: Пауновић, Степановић, Микуш, Гачић, Тадић, П. Новаковић, У. Новаковић, Црногорац, Цвик, Живић, Поправка, Бјелогрлић, Пајевић, Вукићевић, Керезовић, Анић, Игњатовић, Сабадош.

Загреб – Црвена звезда 4:7 (2:1, 1:3, 1:3)

Загреб – Клизалиште Велесајам. Гледалаца: 300. Судија: Ведран Крчелић. Помоћници: Вања Белић и Томислав Грозај.

Стрелци: Крикшић (асистенти Шишета и Полашек) у 3, Шкрапец (Новотни) у 16, Благус (Јачмењак) у 24. и Ф. Јарчов (Благус) у 46. минуту за Загреб, а Игњатовић (Тадић) у 16, Гачић (Микуш) у 21, П. Новаковић у 26 (асистент Црногорац), 38. (Игњатовић) и 53. (Поправка и Бјелогрлић), Сабадош (Црногорац) у 56. и Поправка у 60. минуту за Црвену звезду.

Загреб: Хергешић, Филипец, Буљановић, Шишета, Благус, Јачмењак, Сркетић, Миљак, Сладе, Крикшић, Гучец, Новотни, Шпрљан, Шкрапец, Полашек, Л. Јарчов, Калеб, П. Станчић, Ракић, Кегаљ, Т. Станчић, Ф. Јарчов.

Црвена звезда: Пауновић, Степановић, Анић, Тадић, Гачић, Микуш, П. Новаковић, У. Новаковић, Црногорац, Бјелогрлић, Цвик, Живић, Поправка, Пајевић, Вукићевић, Игњатовић, Сабадош.

Павел Поправка је високо позициониран на листи најбољих стрелаца Сло хокеј лиге, где заузима друго место са четири поготка. Одмах иза њега је Петар Новаковић са три гола, а од Звездиних хокејаша по једном су мрежу погађали Божидар Игњатовић, Роберт Сабадош, Иван Анић, Стефан Гачић и Андреј Цвик. Што се тиче клупске листе асистената, лидери екипе са по два успешна додавања су Урош Бјелогрлић и Доминик Црногорац, а по једну асистенцију забележили су Павел Поправка, Петар Игњатовић, Роберт Сабадош, Божидар Игњатовић, Марјан Микуш и Марко Тадић.

Голман Црвене звезде Петар Степановић одбранио је 49 од 53 ударца, а његов колега Синиша Пауновић зауставио је девет од 12 шутева.

Тренер: Ненад Милинковић (20.3.1974.)

То није све од Црвене звезде када је у питању Сло хокеј лига, јер је агилно руководство на челу са Гораном Ђаковићем обезбедило учешће још две селекције црвено-белих у словеначком шампионату. Тако је Звездина екипа до 14 година на гостовањима забележила победу против Цеља (6:4) и пораз од Славије (4:6), а генерација до 16 година заузима треће место од 10 екипа. Све утакмице одиграли су на гостовањима уз победе против Медвешћака (6:3) у Загребу и Славије у Љубљани (3:0) и поразе од Олимпије (1:2) и Триглава (2:9).