ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвено-бели експресно до треће победе у низу

Рукометаши Црвене звезде забележили су и трећу узастопну победу и након 24 часа вратили се на чело табеле. Црвено-бели су савладали Рудар из Костолца у 5. колу Супер лиге Србије резултатом 29:24 (13:11) после одличне партије у другом полувремену.

На основу претходних дуела са екипом из Костолца могло се наслутити да ће ово бити тешка и неизвесна утакмица, бар је тако било у првом полувремену. Црвено-бели су добро почели меч и головима Радосављевића и Шотића стигли до два гола предности (3:1). Након тога су пропустили неколико прилика да се одлепе у раној фази утакмице. Шотић није искористио два зицера, Драгутиновић је промашио седмерац, а ни Радосављевић из одличне позиције није погодио мрежу, тако да се резултат 4:2 дуго задржао на семафору.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12106906_1021141644613398_7832306763161506551_n

Заслуге за то припадају и голманима, јер су Дејан Златановић и Филип Уранкар спустили ролетне на обе стране терена. Поготком Уроша Радосављевића домаћи тим је стекао три гола вишка (5:2) у 11. минуту. Предност се одржала неко време, али, после неколико грешака и празног хода у игри, гости из Костолца успевају да се приближе, а након два узастопна поготка Ненада Недељковића и изједначе на 7:7 у 22. минуту.

Александар Драгутиновић је био централна фигура у екипи Ненада Перуничића. Покренуо је београдски тим ка новом вођству са четири гола у последњих осам минута првог дела, а затим је Младен Шотић у последњим секундама одвео Звезду до предности од 13:11 после првих 30 минута. У екипи Рудара истакао се некадашњи члан црвено-белих, а сада капитен Костолчана Милош Милошевић.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12112435_1021142471279982_1864129904298219229_n

Само на почетку другог дела игре гости су одржавали корак за Звездом, а затим је уследила велика серија трофејног клуба у којој су главне улоге одиграли Шотић, Тодоровић, Бабић и Радосављевић. Звездаши су постигли шест узастопних голова и одлепили се на великих 22:14. На терену је у том периоду игре постојао само један тим – Црвена звезда, која је добром одбраном терала госте на грешке и промашаје, а када би упутили ударац у оквир гола непремостива препрека им је био Дејан Златановић.

Тим из Костолца је одмах покушао да се врати серијом од 3:0, али је њихов налет убрзо одбијен. Бабић је користио асистенције и са црте лагано погађао, да би након тога Драгутиновић повисио на 25:18 у 48. минуту. Утакмица је већ била преломљена требало ју је само лагано привести крају.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12079195_1021143061279923_2671046257570928171_n

Након тога је опао темпо, а Дејан Златановић је своју одличну партију крунисао са две успешне интервенције у неколико секунди. Гости су успели да ублаже пораз, а тренер црвено-белих Ненад Перуничић у финишу је пружио прилику млађим снагама и рукометашима са мањом минутажом, па је у званичним утакмицама дебитовао и Давид Станковић.

Најефикаснији на утакмици био је Александар Драгутиновић са 10 погодака. Пратио га је Младен Шотић који се пет пута уписао у стрелце. У екипи Рудара први стрелац је био Ненад Недељковић са шест погодака, док је Милош Милошевић пет пута погађао мрежу. Играло се пожртвовано на обе стране, па се често дешавало да се играчи сударе у жару борбе и на кратко остану да леже на терену, али је на срећу све прошло без озбиљнијих повреда и у духу фер-плеја.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12106876_1021143521279877_6143084075095071404_n

Црвена звезда – Рудар 29:24 (13:11)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Кнежевић и Лончаревић. Седмерци: Црвена звезда 6 (5), Рудар 1 (1). Искључења: Црвена звезда 6, Рудар 8 минута.

Црвена звезда: Шотић 5, Радосављевић 4, Драгутиновић 10 (5), Вокши, Дамњановић, Гачевић 1, Родић 1, Антељ, Станковић, Златановић, Тодоровић 2, Мандић 2, Д. Бабић 4, Дамјановић, Леовац, Милутиновић.

Рудар: Живковић, Ивошевић, Аврамовић 3, Богдановић, Божић, А. Бабић 2, Недељковић 6, Недељков 2, Уранкар, Марјановић 3, Огњановић, Петровић 3, Мердовић, Димитријевић, Милошевић 5 (1).

Црвена звезда поново држи прву позицију на табели са девет бодова. У следећем колу на програму је вечити дерби против Партизана, који је тренутно на другом месту са бодом заостатка.