ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиве против Врбаса

Кошаркашице Црвене звезде наставиле су са одличним играма на почетку нове сезоне. У оквиру 2. кола женске кошаркашке лиге Србије у Београду су славиле против Врбас Меделе резултатом 69:55 (27:18, 16:11, 18:14, 8:12) и задржале максималан учинак са импресивном кош разликом у два меча од +76.

Гошће из Врбаса су само на почетку повеле са 4:2, а остатак утакмице протекао је у сигурној игри и доминацији црвено-беле млађарије, изузев малог пада у последњем периоду. Серијом од 8:0 екипа Драгана Вуковића стигла је до шест поена вишка (10:4) у 5. минуту. Врбас је убрзо преполовио заостатак, али је Александра Катанић везала пет узастопних поена, да би то исто учинила и Снежана Богићевић у финишу прве деонице када је тројком одвела Звезду до највеће предности од 27:18.

Добром ролом Иване Катанић црвено-беле чувају двоцифрену разлику у другом периоду игре. Млађа сестра Катанић убацила је шест поена за наш најтрофејнији клуб у овом делу утакмице и уз Катарину Зец, која је постигла 12 поена у првом полувремену покренула екипу до +16 (40:24) у 16. минуту. Противнички тим је носила Тијана Цукић, која је спречила већи заостатак, па је Звезда на полувремену имала 14 поена предности (43:29).

Снежана Богићевић се разиграла у наставку, а домаћи тим је користио велику доминацију у скоку, тако да тандем Цукић-Јововић и поред солидне игре није могао да врати гошће из нокдауна. Кошем Иване Катанић у 27. минуту Црвена звезда одлази на +20 (59:39).

На почетку последње четвртине било је и максималних 65:43 после поготка Катарине Зец, али након тога долази до пада у Звездиној игри. Црвено-беле нису поентирале скоро осам минута, па је Врбас преко своје три ударне кошаркашице Иване Јововић, Миљане Џомбете и Тијане Цукић успео да се приближи на минус десет у финишу (55:65), да би у последњем минуту Мина Ђорђевић и Катарина Зец прекинуле тај негативан низ и поставиле коначан резултат.

Катарина Зец

Звезда је имала дупло више скокова од противника (52:26) и то је био кључ победе уз бољи шут за два поена (49 одсто:40 одсто). Да нису имале осам изгубљених лопти више (23:15), црвено-беле би стигле и до још убедљивије победе. Са друге стране, домаћи састав је зауставио шут за три поена гошћи, који је износио свега 16 одсто, али се у том сегменту ни Звезда није прославила (21 одсто).

Најефикаснија у победничком тиму била је Катарина Зец са 18 поена, а пратиле су је Снежана Богићевић и капитен Александра Катанић са по 14 поена. Мина Ђорђевић је доминирала под кошем и још једном остварила дабл-дабл учинак са 11 поена и чак 16 скокова (12 у одбрани) уз три блокаде, па је са индексом 29 била најкориснија у Звездином тиму. У екипи Врбаса најбоља је била Тијана Цукић са 19 поена, шест скокова, пет украдених лопти, четири асистенције и индексом 30, по чему је била МВП утакмице. Миљана Џомбета је убацила 16, а Ивана Јововић 14 поена.

Мина Ђорђевић

Црвена звезда – Врбас Медела 69:55 (27:18, 16:11, 18:14, 8:12)

Београд – Дворана: СЦ Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Павлица и Хаџић.

Црвена звезда: Зец 18 (6 ск, 5 ил), Богићевић 14 (8 ск, 4 ил), А. Катанић 14 (7 ск, 4 ас, 4 ул, 3 ил), Ђокић (3 ск), Бојовић 3 (5 ск, 2 ас, 2 ил), Зукановић, Наумчев 1 (3 ск, 3 ил), И. Катанић 8 (3 ск, 3 ас, 4 ил), Ђорђевић 11 (16 ск, 3 бл, 2 ил). Нису играле: Тешић, Чубра и Лукић.

Врбас Медела: Џомбета 16 (3 ас, 2 ск, 5 ил), Јововић 14 (5 ск, 2 ил), Радоњић 6 (8 ск, 2 ил), Цукић 19 (6 ск, 5 ул, 4 ас, 5 ил), Томић (5 ск), Бркић, Бјекић, Којчиновић. Нису играле: Јанковић, Репчек, Рајић и Ј. Чејовић.

Црвено-беле сада имају скор 2-0 и чврсто држе прво место, док се остале утакмице 2. кола играју предстојећег викенда. У следећем колу Звезда гостује против Спартака у Суботици.