ВажноНајновијеОсталоРагби

Рагбисти славили у Нишу

Рагбисти Црвене звезде забележили су убедљиву победу у 8. колу Прве лиге Србије. Црвено-бели су на помоћном терену Спортског центра Чаир у Нишу савладали Раднички резултатом 46:8.

Бранилац титуле је и на овом сусрету био ослабљен услед великог броја повређених рагбиста, али није имао проблема да стигне до тријумфа и у окрњеном саставу. На тај начин Звезда се вратила на стазу успеха, након пораза у мечевима против Партизана и Дорћола. Актуелни шампион сада заузима треће место са бодом мање од Дорћола и три мање од водећег Партизана.

Иначе, минулог викенда почело је и Првенство Србије у рагбију 13 за јуниоре, а у првом мечу Земун је славио против Црвене звезде резултатом 48:12.

У бројним рагби такмичењима претходних дана одржано је и кадетско Првенство Београда у рагбију 9 на терену Спортског центра Инге на Звездари, где су црвено-бели заузели четврто место. Прву позицију освојили су дечаци из Партизана, другу Нови Београд, док је треће место припало Гвозденом Строју из Уба.