ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда сломила Раднички у финишу

Рукометаши Црвене звезде савладали су крагујевачки Раднички у Београду на старту нове сезоне резултатом 31:27. Крагујевчани су имали предност током већег дела сусрета, али је домаћи тим направио серију од 4:0 у финишу и преломио меч у своју корист.

Гости су константно водили током читавог првог полувремена. Страхиња Симић и Бојан Томић донели су предност Шумадинцима, а након тога је Младен Шотић постигао први Звездин гол у новом шампионату. Раднички је већ у 7. минуту стекао четири разлике (6:2), да би црвено-бели нешто касније преполовили заостатак поготком новајлије Николе Дамњановића.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz11062362_10154201742724119_2808949056770520510_n

Међутим, гости не попуштају и погоцима некадашњег члана Звезде Бојана Томића и вечерас одличног Ивана Рајичевића враћају разлику и стижу до максималних +5 (11:6). Црвено-бели тада увиђају да их таква игра нигде неће одвести и серијом од 3:0 преко Бабића, Тодоровића и Шотића прилазе на минус два (10:12) у 19. минуту.

До полувремена Крагујевчани не испуштају разлику која се кретала од два до три гола. Иван Рајичевић је имао своје вече, а погодак за вођство од 18:15 пред одлазак на паузу постигао је Александар Јанићијевић.

zzzzzzzzzzzzzzzzzz10997885_1009163899144506_3948282840348316355_n

Звезда је у наставку експресно успела да изједначи на 19:19 за само шест минута. Одбрана је много боље функционисала, а разиграо се и још један новајлија Ненад Мандић, који је у другом полувремену просто експлодирао у нападу, да би Перуничићев тим у 45. минуту голом Александра Драгутиновића стигао до првог вођства од 23:22.

Играло се тако, гол за гол до 50. минута, када је Жељко Шукић изједначио на 25:25, а затим је кренула фуриозна серија домаћих рукометаша. У року од шест минута Црвена звезда је направила серију од 4:0 и преломила утакмицу у своју корист за вођство од 29:25. Голове су у поменутом налету постизали овим редом Урош Радосављевић, Александар Драгутиновић, капитен Дарко Тодоровић и још једном Драгутиновић. Звезда је до краја рутински сачувала предност са два поготка одличног Ненада Мандића.

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz12027657_10154201743224119_3361991655311598704_n

Најефикаснији у победничком тиму, уједно и на утакмици био је Ненад Мандић са седам погодака. Пратио га је Младен Шотић са шест, а Дарко Тодоровић и Александар Драгутиновић по пет пута су се уписали у стрелце. Пивот Звезде, Дејан Бабић пружио је одличну партију. У екипи из Крагујевца Иван Рајичевић је био најбољи играч и стрелац са шест погодака, док је искусни Бојан Томић забележио пет голова.

zzzzzzzzzzzzzzzzzz11987197_10154201811244119_2982262127186829401_n

Црвена звезда – Раднички 31:27 (15:18)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Гледалаца: 200. Судије: Стојковић и Николић. Седмерци: Црвена звезда 1 (1), Раднички 2 (1). Искључења: Црвена звезда 6, Раднички 10 минута.

Црвена звезда: Шотић 6, Бојичић 1, Радосављевић 3, Драгутиновић 5 (1), Вокши, Дамњановић 2, Гачевић, Родић, Антељ, Драшкић, Златановић, Тодоровић 5, Мандић 7, Бабић 2, Вујовић, Милутиновић.

Раднички: Лекић, Ђукић, Баруџић, Јанићијевић 2, Гемаљевић, Мошић 2, Спасић 1, Милинчић 2, Симић 4, Томић 5, Шукић 3, Радовић, Стефановић, Рајичевић 6 (1), Николић 1, Барјактаревић 1.

Није било лако, али је битно да су први бодови уписани и то са солидном разликом, уколико на крају дође до неког круга са Радничким за пласман у плеј-оф. Све би то требало још боље да изгледа када се екипи прикључе браћа Димитрић и Стефан Радоничић, а на пролеће и најбољи стрелац екипе Виктор Матичић, ако затреба ту су и Ненад Перуничић и Огњен Кајганић.