ВажноДомаћи шампионатЖенски фудбалНајновијеФудбал

Хладан туш против Машинца

Фудбалерке Црвене звезде поражене су у другом колу шампионата Србије на помоћном терену стадиона “Рајко Митић“ од Машинца резултатом 2:3.

Гошће су приредиле мало изненађење против захуктале Звезде, која је била ослабљена неиграњем Тијане Ђуричек, једне од најбољих играчица екипе, али то није оправдање за бодовни заостатак већ после друге рунде такмичења у односу на суботички Спартак, учесника Лиге шампиона и највећег конкурента за титулу нашем клубу.

zzzzzzzzzzzzzzz masinac 2-311949486_886196268139002_256943928460605990_n

Нису црвено-беле биле на нивоу игара са припрема и гостовања у Новом Саду у претходном колу, а и противник је био врло инспирисан и квалитетан. Константна претња по гол Милене Вуковић биле су Милена Трнавац и Милица Станковић, док је егзекутор оба поготка Машинца за вођство од 2:0 у првом полувремену била Миљана Ивановић. Први гол постигла је шутем са стране после гужве у шеснаестерцу у 30. минуту, а други главом четири минута касније.

zzzzzzzzzzzzzzzz11892212_886197514805544_7223836839237801711_n

Било је јасно да ће Звезди за преокрет бити потребно много труда у наставку, али су изабранице тренера Дарка Стојановића експресно успеле да се врате у игру. Већ у 51. минуту капитен Ивана Ерац затресла је мрежу, а лопта је на путу до гола закачила Ана Маринковић, чувар мреже нишког тима, али је она није довољно скренула да не одседне у мрежи. Само два минута након тога Мирела Тенков на асистенцију Кристине Пантелић погађа за 2:2 и наставља своју чудесну голгетерску серију која траје од доласка у клуб и припремних мечева.

zzzzzzzzzzzzzz11870916_886197214805574_274914410924259869_n

Међутим, домаћи састав није био кадар да направи тотални заокрет и стигне до нова три бода. Упорне гостујуће играчице у финишу меча после погођене пречке стижу до поготка у 86. минуту за тријумф од 3:2 преко Викторије Мишељић и носе огромна три бода у Ниш.

zzzzzzzzzzzzzzzzz11898602_886197128138916_2223071032135187494_n

Црвена звезда – Машинац 2:3 (0:2)

Београд – Помоћни терен стадиона Рајко Митић. Гледалаца: 100. Судија: Гордана Кузмановић. Стрелци: Ерац у 51. и Тенков у 53. за Црвену звезду, а Ивановић у 30. и 34. и Мишељић у 86. минуту за Машинац. Жути картони: Мијатовић (Црвена звезда), Лазаревић (Машинац).

Црвена звезда: Вуковић, Тришић, Стојановић (од 35. Миладиновић), Јанковић, Стефановић (од 79. Аранђеловић), Т. Ђорђевић (од 35. К. Ђорђевић), Пантелић, Ерац, Тенков, Мијатовић, Благојевић.

Машинац: Маринковић, Стевановић, Смиљковић, Станковић, Мишељић, Ивановић, Крстић, Лазаревић, Кожовић, Васиљковић, Трнавац (од 88. Ћирић).

Звезди остаје да поново уђе у победничку серију и то већ од тешког гостовања против Напретка у Крушевцу у следећем колу, иначе ће снови о титули бити тешко оствариви, чак и са звучним појачањима која се очекују у финишу прелазног рока.

zzzzzzzzzzzzzz masinac2-3 11895936_886196698138959_6400092598818073457_nzzzzzzzzzzzzzzz11885182_886196628138966_4087571101481104185_nzzzzzzzzzzzzzzzz11880447_886197148138914_2195906040187194045_n