АтлетикаВажноНајновијеОстало

Црвено-бели атлетичари вицешампиони Србије

Атлетичари Црвене звезде у суботу су учествовали на екипном првенству Србије за сениоре у Крагујевцу где су освојили друго место са 9.294 бода.

Екипа Радничког је одбранила трофеј на стадиону “Чика Дача“, а београдски црвено-бели нису успели да изненаде великог ривала као што је то био случај недавно у Купу Србије, када је Звезда однела трофеје у обе конкуренције. Овога пута није организовано екипно такмичење за сениорке због одустајања скоро свих клубова, па су црвено-беле остале без очекиване титуле за ову годину, али ће наредне сезоне ипак представљати Србију у Купу европских шампиона јер су освојиле национални Куп.

zzzzzzzzzzzzz11831648_1635890569958156_3215316391086584335_n

Звездини такмичари остварили су три победе у Крагујевцу. Махир Курталић је тријумфовао у трци на 110 метара препоне у времену од 14 секунди и 50 стотинки. Штафета Црвене звезде у саставу: Филип Иштвановић, Суад Гаши, Махир Курталић и Владан Леу била је бржа од екипе Радничког за осам стотинки, док је Милош Тодосијевић победио у скоку у вис са 2,10 метара. Заправо је Бугарин Тихомир Иванов био далеко најбољи у овој дисциплини са 2,25, али се он такмичио ван конкуренције.

zzzzzzzz todosijevic, istvanovic 11817226_1635890373291509_5407623380366283236_n

Милош Тодосијевић (лево), победник у скоку у вис и Филип Иштвановић, члан победничке штафете Црвене звезде на 4 х 100 метара.