КошаркаРегионална лига

Bez iznenađenja u Podgorici

NLB liga

„Vrtić sa Malog Kalemegdana“ nije uspeo da napravi senzaciju u Podgorici. Znatno oslabljen, naš tim je uspeo samo da dođe do koliko, toliko podnošljivog poraza.

Budućnost : Crvena zvezda 89:75 (29:12, 22:21, 26:20, 12:22)

Već nakon pet minuta igre domaćin je stekao dvocifrenu prednost i već tada je sve bilo jasno. Potpuna neizvesnost rešena je do poluvremena, kada su Podgoričani imali nedostižnih 51:33.

Nešto bolju igru naši košarkaši prikazali su tokom poslednje četvrtine kada su serijom od 10:0 uspeli da rezultat svedu na ipad podnošljivih -14.

Treba istaći da su naši igrači tokom susreta bili ravnopravni sa Podgoričanima kada je skok u pitanju, ali su zato šutirali katastrogalnih 59% sa slobodna bacanja i 33% za tri poena. Sa druge strane šampion Crne Gore je imao fantastično šutersko veče.

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Katnić sa 17 poena, Nedović 14, Radosavljević 11, Nikolić 10, Jelovac 7, Mirković i Milošević po 6 i Balaban 4 poena. U strelce se nisu upisali Marinković i Arnautović.

Naredni meč naši košarkaši igraju sledećeg vikenda kada u Pioniru dočekuju kragujevački Radnički.