ВажноЖенски фудбалКуп СрбијеНајновијеФудбал

Звездине даме нису издржале са 10 играчица

Фудбалерке Црвене звезде поражене су у финалу Купа Србије против суботичког Спартака у Старој Пазови резултатом 1:3 после продужетака.

Спартак је на почетку имао две шансе. Прву није искористила Виолета Словић, а у другој ситуацији је Звездин чувар мреже Милена Вуковић правовремено интервенисала код покушаја Милене Николић. Звездине фудбалерке су играле врло пожртвовано, стриктно пазећи на своје ривалке.

У 40. минуту београдски састав најављује да ће на овом сусрету бити врло опасан противник вишеструком прваку Србије. Дина Благојевић је направила продор по десној страни, упослила Тијану Ђуричек, али је Костићева осујетила овај покушај. Четири минута касније голгетер Суботичанки Алегра Пољак је била за мало непрецизна, а казна стиже у 45. минуту, када је Дејана Стефановић из слободног ударца погодила доњи десни угао Спартаковог гола за велику радост црвено-белог тима и вођство од 1:0.

zzzzzzzzz11393372_606120412858201_8790309797305948326_o

Друго полувреме је протекло у теренској иницијативи Спартака, али је Црвена звезда успела да се одбрани приликом бројних покушаја највише захваљујући феноменалним интервенцијама Милене Вуковић, која је била најбољи појединац екипе. Међутим, у 80. минуту Кристина Пантелић је високо подигнутом ногом закачила противничку фудбалерку по глави и добила други жути картон, па Звезда у финишу остаје са 10 играчица. То је био велики хендикеп за црвено-беле, који су Суботичанке одмах искористиле и изједначиле на 1:1 у 85. минуту, када је Алегра Пољак главом затресла мрежу.

zzzzzzzzz10422288_606120466191529_8080304127960343122_n

У надокнади времена бројчано слабија Звезда покушава контрама да реши утакмицу, свесна да су јој мале шансе у додатном периоду. Дина Благојевић и Катарина Ђорђевић су искористиле један кикс противничке одбране и стигле надомак гола, али је голман Спартака Милица Костић отклонила опасност у одсудном моменту.

zzzzzzzzzzz11014970_606120532858189_3078789563916722497_n

Спартак је свој квалитет успео да демонстрира тек у продужецима, када је Милена Николић решила меч головима у 100. и 118. минуту за нову дуплу круну. Црвена звезда се борила максимално, али ће своју прилику за освајање трофеја морати да сачека неко време, надамо се не дуго.

Спартак – Црвена звезда 3:1 (1:1, 0:1)

Стара Пазова – Спортски центар ФСС. Гледалаца: 100. Судија: Гордана Кузмановић (Лазаревац). Помоћници: Светлана Билић и Александра Милојевић. Стрелци: Пољак у 85. и Николић у 100. и 118. минуту за Спартак, а Стефановић у 45+1 за Црвену звезду. Жути картони: Радановић и Филиповић (Спартак). Црвени картон (други жути): Кристина Пантелић (Црвена звезда) у 80. минуту.

Спартак: Костић, Илић, Крстић, Радановић, Словић, Малешевић (од 58. Павловић), Пољак, Филиповић, Николић, Дамјановић, Матић (од 89. Маренић).

Црвена звезда: Вуковић, Живановић (од 96. К. Ђорђевић), Стојановић, Ђуричек, Бобић, Тришић, Пантелић, Ерац, Стефановић (од 93. Аранђеловић), Благојевић, К. Ђорђевић.

Црвено-беле су ове сезоне у Купу Србије елиминисале Фрушкогорац (12:0), Пожаревац (6:0) и Напредак (0:0, пеналима 4:2). Све четири утакмице у најмасовнијем такмичењу одиграле су: Милена Вуковић, Нада Живановић, Јована Стојановић, Тијана Ђуричек, Андријана Тришић, Кристина Пантелић, капитен Ивана Ерац, Дејана Стефановић, Дина Благојевић, Катарина Ђорђевић, Тијана Ђорђевић и Јована Аранђеловић. По две утакмице уписале су Ивана Бобић, Маријана Теодосијевић и Јована Ракић, а по једном су на терен истрчале Катарина Еленков, Сандра Милојевић и Јована Агбаба. Најбољи стрелац тима у Купу Србије ове сезоне била је Кристина Пантелић са шест погодака. По три пута су мрежу погађале Дејана Стефановић, Дина Благојевић и Катарина Ђорђевић. Тијана Ђуричек је постигла два поготка, а Ивана Ерац и Тијана Ђорђевић по један.

Нема сумње да је пред овим тимом Звезде светла будућност, уколико окосница екипе остане на окупу. Уз талентоване играчице из сопственог погона и по неко право појачање Црвена звезда би врло лако могла да завлада домаћом фудбалском сценом у наредним годинама. Женски фудбал је и код нас и у свету у експанзији, потребан је само мали подстицај на медијском и финансијском плану да избије у први план. Фудбалерке Црвене звезде заслужују све честитке за борбеност и таленат који су приказале ове сезоне.

Црвено-беле долазе, ми смо ваша будућност!