ВажноНајновијеОсталоРагби

Рагби 15: Звезда шампион Србије!

Рагбисти БРК Црвене звезде су на помоћном стадиону Рада на Бањици победили РК Рад Моцарт у другој утакмици финала Првенства Србије у рагбију 15. Црвено-бели су тријумфом од 42:13 освојили шампионску титулу за 2015. годину, а у претходном мечу против овог ривала славили су са 12:3 на свом терену на Ади Циганлији, и сасвим заслужено стигли до првог пехара шампиона Србије.

Меч није био посебно квалитетан, али је био борбен и све до 25. минута врло неизвестан. Гости су повели већ у 2. минуту, из казненог ударца са око 35 метара, који је одлично реализовао Борис Мартић. Домаћи су одговорили три минута касније, такође из казне, а прецизан је био Урош Бабић. Мартић је у 10. минуту поново довео госте у вођство из казненог ударца. Бабић је поново поравнао резултат на 6:6 у 25. минуту.

zzzzzzzzzz11011204_824965270924117_5897843192471087041_n

У наредном нападу млади Предраг Кеглић просто је експлодирао и након шута са центра, феноменално скочио на лопту, ухватио је и након незадрживог продора постигао први есеј на утакмици. Мартић је поново био прецизан за треће вођство црвено-белих, овај пут од 13:6. Овај есеј као да је пореметио редове домаћина, што су гости казнили у 37. минуту. Након одличног соло продора Витор Љубичић је искористио неодлучност искусног аријера Рада, Миладина Живанова и за трен пре њега положио лопту у есеј простор домаћих. Мартић је поново прецизан за огромних 20:6, што је био и коначан резултат првог полувремена.

zzzzzzzzzzz11390280_824964924257485_1601881908869562134_n

У другом полувремену поново је Кеглић експлодирао, и након соло продора постигао есеј. Већ по традицији Мартић је додао још два поена за предност од 27:6. Тада је било јасно да су кола Рада кренула низбрдо, и да ће Србија добити још један клуб који је подигао шампионски пехар. Предност црвено-белих увећао је Мартић овај пут есејем, али Андреј Бандука није био прецизан па је резултат гласио 32:6. Неколико минута касније Витор Љубичић постиже свој други есеј на утакмици, а Андреј је овај пут прецизан за недостижних 39:6. Како је до краја утакмице било преко 10 минута, многи су очекивали катастрофу Рада. Ипак, то се није догодило, јер су се играчи у плавим дресовима борили до последњег атома снаге. Њихове напоре крунисао је Марко Кнежевић есејем у 75. минуту. Иако је претварање било уз саму аут линију Урош Бабић је био успешан и смањио је резултат на 13:39. Коначан резултат 42:13 поставио је Борис Мартић из казненог ударца у 79. минуту.

zzzzzzzzzzzz11390243_1016178105066814_5166891846167029824_n

Рад Моцарт – БРК Црвена звезда 13:42 (6:20)

Београд, помоћни терен Рада на Бањици. Гледалаца: 100. Судија: Дејан Штиглић. Помоћници: Предраг Штиглић, Ненад Матејић. Жути картон: Ђорђе Станковић (Рад).

Рад Моцарт: Ђукић, Родић, Вранеш, Драгутиновић, Ранковић, Терзић, Костадиновић, Ристић, Стошић, Бабић (3+3+2), Кнежевић (5), Тодоровић, Станковић, Исаиловић, Живанов. Резерве: Мартиновић, Радека, Арбутина, Радуловић, Митровић, Милићевић.

БРК Црвена звезда: Бркић, Тотић, Родић, Идризовић, Јоксимовић, Панић, Кеглић (5+5), Мартић (3+3+2+2+2+5+3), Васић, Јанковић, Љубичић  (5+5), Ђорђевић, Бандука (2), Недељковић, Арсић. Резерве: Белић, Амбруш, Сретеновић, Мађановић, Кајан.

Црвено-бели су тако наставили трофејни низ у петнаестици који су започели прошле године освајањем Купа Србије.