FeaturedВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда лако против Металца за девету победу у КЛС

• Црвена звезда је без проблема савладала Металац из Ваљева у 9. колу домаћег првенства, резултатом 87:69 (29:20, 14:12, 21:16, 23:21)и тако забележила девети тријумф, а укупно 52. у сезони.
  • Већ у првој четвртини, Звезда је убацила пет тројки, Дангубић врло брзо стигао до 10 поена, а наш тим имао +9. До полувремена је предност додано увећана. У трећој четвртини, Цирбес је везао 10 поена, укупно их постигао 14 у том делу игре, а поред њега погађали су још само Лазић (5) и Блажич (2 поена), за убедљивих 64:48. Вилијамс је већи део меча преседео на клупи, Ребић и Тејић су играли веома мало.

Најефикаснији наш играч био је Цирбес са 16 поена, Дангубић је убацио 14, Калинић 9, Лазић 8, Марјановић, Јовић и Блажич по 7…

Сви играчи су улазили у игру и играли најмање седам минута, а само Тејић није постигао поене.

9. коло КЛС

Црвена звезда ТелекомМеталац 87:69 (29:20, 14:12, 21:16, 23:21)

Хала Пионир

Гледалаца: 1 495

Судије: Глишић, Стефановић, Нинковић

Звезда: Вилијамс 3п, 2ас, Ребић 5, Дангубић 14п, Митровић 6, Лазић 8п, 5ск, 2укл, Блажич 7, Калинић 9, Марјановић 7п, 4ск, 4укл, 4изгл, Тејић, Џенкинс 4, Јовић 7, Цирбес 16п, 7ск. Тренер: Радоњић

Металац: Протић 15, Јанковић 4, Кутлешић 4, Оташевић, Мајсторовић 15, Јевтовић 5, Јошило 2, Љубичић, Ракићевић 4, Тодоровић 11, Вуксановић, Јеремић 9. Тренер: Ђокић

У веома ефикасној првој четвртини, Звезда је почела добро, посебно Митровић и Дангубић и дошла до почетне предности, да би гости први пут повели резултатом 7:6. Дангубић је веома брзо стигао до 10 поена, али и три личне грешке, а Звезда је водила од пола коша до четири поена предности. Мајсторовић је одржавао Металац у игри. На 03:09 до краја, Ђокић је затражио тајм-аут, а црвено-бели водили са 19:16. Уследила је серија нашег тима 4:0 и максималних +7, а потом и тројке Калинића, па Лазића, укупно пета за Звезду. Након 10 минута на семафору је било 29:20.

У другом делу играло се чвршће, па су виђена само по два поена на обе стране за три минута игре. Након тога, Калинић је погодио своју другу тројку, за +12. Звезда је наставила да увећава своју предност, и врло брзо направила и петнаест поена предности. Занимљив детаљ десио се средином друге четвртине, кад је Бобан Марјановић након повика публике шутнуо из даљине, али није погодио. На полувремену је Звезда дошла до предности од 43:32.

Друго полувреме почело је са 10 везаних поена невероватног Цирбеса, прво два закуцавања, а потом је Немац и два пута поентирао уз фаул, па једном погодио са линије пенала за +15 (53:38). Прве поене које није постигао снажни центар, дело су Јаке Блажича, након пет минута. Гости су погодили неколико тројки, а Звезда лако одржавала предност од десетак поена. Цирбес је наставио да погађа, везао још 4 поена, а затим уступио место Марјановићу. До краја треће четвртине, црвено-бели су још мало увећали предност и ушли у последњи период са предношћу од 16 поена.

У последњој четвртини, црвено-бели су кренули серијом 5:0, за максималних +21, а посебно је расположен био Јовић. У наставку је све било јасно, оба тима су практично само чекала крај утакмице, а Звезда је повремено увећавала своју предност. Ребић је добио шансу да заигра у самом финишу и постигао пет поена. На крају, 87:69 за Звезду.