FeaturedВажноЕвропска такмичењаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниори наставили поход ка одбрани евро-круне победом од 48 поена разлике, Стојановић бриљирао!

Након Уникахе, Звездини јуниори савладали су и сарајевски тим, Спарс, више него убедљиво, резултатом 95:47 (23:18, 25:9, 25:10, 22:10).

Шпанци су јуче били на корак од дебакла, у трећој четвртини губили са 30 поена разлике, али су на крају имали шансу и да направе чудо и преокрену. Екипа из Сарајева губила је након 30 минута са још већом разликом, али данас није имала никакве шансе ни да смањи разлику. Звездина деца као да су решила да наплате управо њима опуштање против Уникахе, па је коначан резултат био великих 95:47. Звезда је добила све четири четвртине, а гости су само једном постигли више од 10 поена, и то у првој.

Сјајан је био Војислав Стојановић, који је постигао 18 поена, уз 6 скокова, 8 асистенција, 6 украдених лопти, те индекс 32. Поред њега, одлични су били и Аранитовић, са 16 поена, 3 скока, 4 асистенције и 8 украдених лопти, Миладиновић са 14 поена и 4 скока, Симанић са 11 и Кенић са 8 поена, 6 скокова и 3 асистенције. Ракићевић је додао 9.

Црвена звезда: Ћоровић, Капетановић 3, Аранитовић 16п, 3ск, 4ас, 8укл, Стојановић 18п, 6ск, 8ас, 6укл, Раданов 2п, 5ас, Кенић 8п, 6ск, 3ас, Дрљача, Миладиновић 14п, 4ск, Поповић 7п, 6ск, Симанић 11п, 6ск, Ракићевић 9п, 5ск, Радовић 7.

Звезда наредни меч игра против Жалгириса, који је поражен од Сарајлија.